Hoe stemde Bomen- Recreatiewijk in Dijk en Waard in 2023?

Ook bekijken: 2026 · 2025

Met stembureaus in onder meer: Bomenbuurt, Recreatiebuurt

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 4 stembureaus in Bomen- Recreatiewijk 3.580 geldige stemmen uitgebracht (6,8% van alle stemmen in Dijk en Waard). PVV werd hier de grootste met 26,3%. Vergeleken met heel Dijk en Waard scoorden SP (+1,2 pp) en PVV (+1,1 pp) hier hoger en VVD (−1,4 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
PVV 941 26,3% 25,2% +1,1 pp
VVD 637 17,8% 19,2% −1,4 pp
GroenLinks-PvdA 472 13,2% 12,5% +0,7 pp
Nieuw Sociaal Contract 413 11,5% 12,7% −1,2 pp
D66 189 5,3% 6,2% −0,9 pp
SP 172 4,8% 3,6% +1,2 pp
BBB 146 4,1% 4,5% −0,4 pp
CDA 138 3,9% 3,0% +0,9 pp
Forum voor Democratie 98 2,7% 3,1% −0,4 pp
DENK 74 2,1% 1,7% +0,4 pp
Partij voor de Dieren 68 1,9% 1,9% −0,0 pp
50PLUS 50 1,4% 0,8% +0,6 pp
ChristenUnie 46 1,3% 1,4% −0,1 pp
Volt 38 1,1% 1,4% −0,3 pp
JA21 27 0,8% 1,0% −0,2 pp
BVNL / Groep Van Haga 26 0,7% 0,7% −0,0 pp
SGP 15 0,4% 0,3% +0,1 pp
BIJ1 9 0,3% 0,3% −0,0 pp
Piratenpartij - De Groenen 8 0,2% 0,1% +0,1 pp
Splinter 6 0,2% 0,2% −0,0 pp
Nederland met een PLAN 3 0,1% 0,1% +0,0 pp
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 2 0,1% 0,1% −0,0 pp
PartijvdSport 2 0,1% 0,1% −0,0 pp
LP 0 0,0% 0,0% −0,0 pp
Samen voor Nederland 0 0,0% 0,1% −0,1 pp

Stembureaus in Bomen- Recreatiewijk

Andere wijken in Dijk en Waard

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Dijk en Waard · Alle stembureaus