Hoe stemde Colmschate-Zuid in Deventer?
Met stembureaus in onder meer: Colmschate, Colmschaterenk, De Scheg, Swormink, Essenerveld
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 zijn bij de 5 stembureaus in Colmschate-Zuid 4.579 geldige stemmen uitgebracht (10,0% van alle stemmen in Deventer). Deventer Belang werd hier de grootste met 23,7%. Vergeleken met heel Deventer scoorden Deventer Belang (+10,2 pp) en VVD (+2,0 pp) hier hoger en GroenLinks-PvdA (−5,0 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| Deventer Belang | 1.086 | 23,7% | 13,5% | +10,2 pp |
| GroenLinks-PvdA | 719 | 15,7% | 20,7% | −5,0 pp |
| Gemeentebelang | 685 | 15,0% | 17,1% | −2,1 pp |
| VVD | 605 | 13,2% | 11,2% | +2,0 pp |
| D66 | 419 | 9,2% | 11,5% | −2,3 pp |
| CDA | 358 | 7,8% | 7,3% | +0,5 pp |
| ChristenUnie | 185 | 4,0% | 2,9% | +1,1 pp |
| Deventer Sociaal | 118 | 2,6% | 2,5% | +0,1 pp |
| Partij voor de Dieren | 117 | 2,6% | 4,5% | −2,0 pp |
| Volt | 97 | 2,1% | 2,8% | −0,7 pp |
| Socialistische Partij | 81 | 1,8% | 2,2% | −0,4 pp |
| DENK | 55 | 1,2% | 3,0% | −1,8 pp |
| SGP | 54 | 1,2% | 0,8% | +0,4 pp |
| Blanco en ongeldig | 26 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | ||
Stembureaus in Colmschate-Zuid
- Stembureau 't Hof van Colmschate Dorp Colmschate · 7429 AH · 1.301 stemmen · Deventer Belang 21%
- Stembureau Daltonschool Het Roessink Colmschaterenk · 7422 MZ · 953 stemmen · Deventer Belang 23%
- Stembureau De Scheg De Scheg · 7422 LW · 923 stemmen · Deventer Belang 20%
- Stembureau Sportvereniging Helios Swormink · 7421 LN · 771 stemmen · Deventer Belang 29%
- Stembureau OBS Kolmenscate Essenerveld · 7421 GP · 631 stemmen · Deventer Belang 29%
Andere wijken in Deventer
- Binnenstad 6.160 stemmen · GroenLinks-PvdA 28%
- Colmschate-Vijfhoek 4.906 stemmen · GroenLinks-PvdA 18%
- Keizerslanden 4.616 stemmen · GroenLinks-PvdA 23%
- Voorstad 4.470 stemmen · GroenLinks-PvdA 29%
- Zandweerd 4.115 stemmen · GroenLinks-PvdA 27%
- Bathmen 3.257 stemmen · Gemeentebelang 47%
- Diepenveen 3.107 stemmen · Gemeentebelang 25%
- Schalkhaar 2.756 stemmen · Gemeentebelang 25%
- Borgele en Platvoet 2.091 stemmen · GroenLinks-PvdA 22%
- Colmschate-Noord 2.090 stemmen · Deventer Belang 18%
- Rivierenwijk en Bergweide 1.552 stemmen · DENK 20%
- De Hoven 1.164 stemmen · GroenLinks-PvdA 26%
- Lettele 787 stemmen · Gemeentebelang 52%
- Okkenbroek 315 stemmen · Gemeentebelang 61%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.