Hoe stemde Borgele en Platvoet in Deventer?

Ook bekijken: 2025 · 2023 · 2022

Met stembureaus in onder meer: Borgele

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 zijn bij de 3 stembureaus in Borgele en Platvoet 2.091 geldige stemmen uitgebracht (4,5% van alle stemmen in Deventer). GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 21,8%. Vergeleken met heel Deventer scoorden Deventer Belang (+6,0 pp) en GroenLinks-PvdA (+1,1 pp) hier hoger en Gemeentebelang (−5,2 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
GroenLinks-PvdA 456 21,8% 20,7% +1,1 pp
Deventer Belang 409 19,6% 13,5% +6,0 pp
Gemeentebelang 249 11,9% 17,1% −5,2 pp
VVD 230 11,0% 11,2% −0,2 pp
D66 206 9,9% 11,5% −1,6 pp
CDA 137 6,6% 7,3% −0,8 pp
Partij voor de Dieren 101 4,8% 4,5% +0,3 pp
ChristenUnie 81 3,9% 2,9% +0,9 pp
Deventer Sociaal 66 3,2% 2,5% +0,7 pp
Socialistische Partij 53 2,5% 2,2% +0,3 pp
DENK 48 2,3% 3,0% −0,7 pp
Volt 36 1,7% 2,8% −1,1 pp
SGP 19 0,9% 0,8% +0,1 pp
Blanco en ongeldig17Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Stembureaus in Borgele en Platvoet

Andere wijken in Deventer

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Deventer · Alle stembureaus