Stembureau Stembureau Kindcentrum Olijfboom, gymzaal in Deventer
Postcode 7413 TV · Wijk Voorstad
Hier waren 571 kiezers toegelaten (1,2% van alle toegelaten kiezers in Deventer) en zijn 566 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 27,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 153 | 27,0% | 20,7% | +6,3 pp | 1,6% |
| D66 | 59 | 10,4% | 11,5% | −1,0 pp | 1,1% |
| Gemeentebelang | 52 | 9,2% | 17,1% | −7,9 pp | 0,7% |
| Deventer Belang | 49 | 8,7% | 13,5% | −4,9 pp | 0,8% |
| Partij voor de Dieren | 41 | 7,2% | 4,5% | +2,7 pp | 2,0% |
| ChristenUnie | 39 | 6,9% | 2,9% | +3,9 pp | 2,9% |
| DENK | 37 | 6,5% | 3,0% | +3,5 pp | 2,7% |
| CDA | 35 | 6,2% | 7,3% | −1,1 pp | 1,0% |
| VVD | 29 | 5,1% | 11,2% | −6,1 pp | 0,6% |
| Deventer Sociaal | 23 | 4,1% | 2,5% | +1,6 pp | 2,0% |
| Volt | 22 | 3,9% | 2,8% | +1,1 pp | 1,7% |
| Socialistische Partij | 16 | 2,8% | 2,2% | +0,6 pp | 1,6% |
| SGP | 11 | 1,9% | 0,8% | +1,2 pp | 3,1% |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Deventer, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Tanja Eekhuis (GroenLinks-PvdA) · 39 stemmen · 6,9% van alle stemmen hier
- Anne van der Meer (GroenLinks-PvdA) · 29 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
- Ahmet Kaya (DENK) · 23 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Tjeerd van der Meulen (GroenLinks-PvdA) · 20 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Rik van Wijk (D66) · 20 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Fleur Albers (D66) · 18 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Bert Kleine Schaars (Deventer Belang) · 18 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Teuni Scholthof (CDA) · 18 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Miron van Wijngeeren (GroenLinks-PvdA) · 16 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Yasemin Kapikiran (GroenLinks-PvdA) · 15 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Wendy Schol (VVD) · 15 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Marcel Elferink (Gemeentebelang) · 14 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Justin den Harder (ChristenUnie) · 13 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Oguzhan Akdemir (D66) · 12 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Ellen te Paske-Lievestro (Socialistische Partij) · 12 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Gemeentebelang haalde hier −7,9 pp minder dan gemiddeld in Deventer.
- Qua gewicht is dit het 45e van de 57 stembureaus: 1,2% van alle geldige stemmen in Deventer en 0,0074% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 81 stemmen in Deventer komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 525 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 46 |
| Toegelaten kiezers | 571 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 571 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 5 (0,9%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,88% van de stembiljetten, tegen 0,53% in Deventer en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Deventer
- Stembureau Woon- en zorgcentrum Humanitas 573 stemmen · GroenLinks-PvdA 25%
- Stembureau Voetbalvereniging Diepenveen 564 stemmen · Gemeentebelang 27%
- Stembureau Deventer Ziekenhuis 575 stemmen · GroenLinks-PvdA 23%
- Stembureau Saxion Hogeschool 528 stemmen · GroenLinks-PvdA 25%
- Stembureau Woon- en zorgcentrum St.Jurriën 599 stemmen · GroenLinks-PvdA 23%
- Stembureau Naober LOOkaal 521 stemmen · Gemeentebelang 52%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.