Stembureau Stembureau Deventer Ziekenhuis in Deventer
Postcode 7416 SE · Wijk Voorstad
Hier waren 577 kiezers toegelaten (1,2% van alle toegelaten kiezers in Deventer) en zijn 575 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 22,8% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 131 | 22,8% | 20,7% | +2,1 pp | 1,4% |
| Gemeentebelang | 102 | 17,7% | 17,1% | +0,7 pp | 1,3% |
| VVD | 87 | 15,1% | 11,2% | +3,9 pp | 1,7% |
| D66 | 74 | 12,9% | 11,5% | +1,4 pp | 1,4% |
| Deventer Belang | 55 | 9,6% | 13,5% | −3,9 pp | 0,9% |
| CDA | 31 | 5,4% | 7,3% | −1,9 pp | 0,9% |
| Volt | 25 | 4,3% | 2,8% | +1,5 pp | 1,9% |
| Partij voor de Dieren | 18 | 3,1% | 4,5% | −1,4 pp | 0,9% |
| ChristenUnie | 17 | 3,0% | 2,9% | +0,0 pp | 1,3% |
| Deventer Sociaal | 14 | 2,4% | 2,5% | −0,1 pp | 1,2% |
| Socialistische Partij | 10 | 1,7% | 2,2% | −0,5 pp | 1,0% |
| DENK | 9 | 1,6% | 3,0% | −1,4 pp | 0,7% |
| SGP | 2 | 0,3% | 0,8% | −0,4 pp | 0,6% |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Deventer, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Wendy Schol (VVD) · 61 stemmen · 10,6% van alle stemmen hier
- Tanja Eekhuis (GroenLinks-PvdA) · 40 stemmen · 7,0% van alle stemmen hier
- Marcel Elferink (Gemeentebelang) · 29 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- Tjeerd van der Meulen (GroenLinks-PvdA) · 23 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Teuni Scholthof (CDA) · 22 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Bert Kleine Schaars (Deventer Belang) · 21 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Fleur Albers (D66) · 19 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Huub Obdeijn (Gemeentebelang) · 18 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Anne van der Meer (GroenLinks-PvdA) · 16 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Hennie Eltink (Gemeentebelang) · 14 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Rik van Wijk (D66) · 14 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Annelieke Le Net-van Bruggen (GroenLinks-PvdA) · 13 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Renske Zieverink-Veenstra (Deventer Belang) · 12 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Miron van Wijngeeren (GroenLinks-PvdA) · 11 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Erik Smeenk (Gemeentebelang) · 11 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Deventer Belang haalde hier −3,9 pp minder dan gemiddeld in Deventer.
- Qua gewicht is dit het 43e van de 57 stembureaus: 1,3% van alle geldige stemmen in Deventer en 0,0075% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 80 stemmen in Deventer komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 515 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 62 |
| Toegelaten kiezers | 577 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 577 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,3%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,35% van de stembiljetten, tegen 0,53% in Deventer en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Deventer
- Stembureau Woon- en zorgcentrum St.Jurriën 599 stemmen · GroenLinks-PvdA 23%
- Stembureau Woon- en zorgcentrum Humanitas 573 stemmen · GroenLinks-PvdA 25%
- Stembureau De Finsehof (ingang Dapperstraat) 604 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
- Stembureau Kindcentrum Olijfboom, gymzaal 566 stemmen · GroenLinks-PvdA 27%
- Stembureau OBS Kolmenscate 631 stemmen · Deventer Belang 29%
- Stembureau Voetbalvereniging Diepenveen 564 stemmen · Gemeentebelang 27%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.