Stembureau Cultuurhuus Braakhekke in Deventer (2018)
Hier waren 1.337 kiezers toegelaten (3,0% van alle toegelaten kiezers in Deventer) en zijn 1.335 geldige stemmen uitgebracht. Gemeentebelang werd hier de grootste met 59,1% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemeentebelang | 789 | 59,1% | 16,2% | +42,9 pp | 11,1% |
| VVD | 173 | 13,0% | 14,0% | −1,0 pp | 2,8% |
| CDA | 97 | 7,3% | 6,1% | +1,2 pp | 3,6% |
| PvdA | 85 | 6,4% | 15,5% | −9,2 pp | 1,2% |
| GROENLINKS | 57 | 4,3% | 13,5% | −9,2 pp | 1,0% |
| D66 | 52 | 3,9% | 9,8% | −5,9 pp | 1,2% |
| Deventer Belang | 23 | 1,7% | 8,5% | −6,8 pp | 0,6% |
| ChristenUnie | 22 | 1,6% | 4,2% | −2,5 pp | 1,2% |
| NIEUW-LINKS | 14 | 1,0% | 1,0% | +0,0 pp | 3,1% |
| DeventerNU | 10 | 0,7% | 2,7% | −1,9 pp | 0,9% |
| Deventer Sociaal | 7 | 0,5% | 2,8% | −2,3 pp | 0,6% |
| ASP | 5 | 0,4% | 1,1% | −0,7 pp | 1,0% |
| DENK | 1 | 0,1% | 4,6% | −4,5 pp | 0,0% |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Deventer, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Liesbeth Grijsen (Gemeentebelang) · 277 stemmen · 20,7% van alle stemmen hier
- Erik Stegink (Gemeentebelang) · 206 stemmen · 15,4% van alle stemmen hier
- Peter Onvlee (Gemeentebelang) · 100 stemmen · 7,5% van alle stemmen hier
- Daaf Ledeboer (VVD) · 70 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- Gerben Beunk (Gemeentebelang) · 66 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- Ton Koot (Gemeentebelang) · 53 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Harm Korendijk (VVD) · 52 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Teuni Scholthof (CDA) · 49 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Jan Jaap Kolkman (PvdA) · 42 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Tjeerd van der Meulen (GROENLINKS) · 30 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Karin Tempelman (Gemeentebelang) · 25 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Jan Schuring (D66) · 25 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Bas van Swigchem (Gemeentebelang) · 22 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Henk Groothuis (CDA) · 19 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
- Henrike Nijman-Visscher (ChristenUnie) · 18 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Gemeentebelang haalde hier +42,9 pp meer dan gemiddeld in Deventer.
- Qua gewicht is dit het 4e van de 51 stembureaus: 3,0% van alle geldige stemmen in Deventer en 0,0198% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 33 stemmen in Deventer komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 1.252 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 85 |
| Toegelaten kiezers | 1.337 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.337 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,1%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,15% van de stembiljetten, tegen 0,69% in Deventer en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Deventer
- Hof van Salland 1.364 stemmen · Gemeentebelang 27%
- Bej.centrum 't Dijkhuis 1.295 stemmen · Gemeentebelang 58%
- Brasserie De Lindeboom 1.479 stemmen · Gemeentebelang 22%
- Kunstcircuit Deventer 1.272 stemmen · PvdA 16%
- Het Stadhuis 1.653 stemmen · GROENLINKS 21%
- Partycentrum De Horst 1.249 stemmen · GROENLINKS 22%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.