Stembureau Brasserie De Lindeboom in Deventer (2018)
Hier waren 1.482 kiezers toegelaten (3,3% van alle toegelaten kiezers in Deventer) en zijn 1.479 geldige stemmen uitgebracht. Gemeentebelang werd hier de grootste met 22,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemeentebelang | 330 | 22,3% | 16,2% | +6,1 pp | 4,6% |
| VVD | 236 | 16,0% | 14,0% | +2,0 pp | 3,8% |
| PvdA | 164 | 11,1% | 15,5% | −4,5 pp | 2,4% |
| GROENLINKS | 161 | 10,9% | 13,5% | −2,6 pp | 2,7% |
| CDA | 156 | 10,5% | 6,1% | +4,5 pp | 5,8% |
| D66 | 150 | 10,1% | 9,8% | +0,3 pp | 3,5% |
| Deventer Belang | 138 | 9,3% | 8,5% | +0,8 pp | 3,7% |
| ChristenUnie | 52 | 3,5% | 4,2% | −0,6 pp | 2,8% |
| DENK | 35 | 2,4% | 4,6% | −2,2 pp | 1,7% |
| DeventerNU | 25 | 1,7% | 2,7% | −1,0 pp | 2,1% |
| Deventer Sociaal | 21 | 1,4% | 2,8% | −1,4 pp | 1,7% |
| ASP | 7 | 0,5% | 1,1% | −0,6 pp | 1,5% |
| NIEUW-LINKS | 4 | 0,3% | 1,0% | −0,8 pp | 0,9% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Deventer, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Liesbeth Grijsen (Gemeentebelang) · 162 stemmen · 11,0% van alle stemmen hier
- Daaf Ledeboer (VVD) · 114 stemmen · 7,7% van alle stemmen hier
- Bert Kleine Schaars (Deventer Belang) · 111 stemmen · 7,5% van alle stemmen hier
- Jan Jaap Kolkman (PvdA) · 97 stemmen · 6,6% van alle stemmen hier
- Harry ten Have (Gemeentebelang) · 96 stemmen · 6,5% van alle stemmen hier
- Elske van der Mik (CDA) · 72 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- Jan Schuring (D66) · 58 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Henk Groothuis (CDA) · 50 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Babette Mulders (VVD) · 47 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Tjeerd van der Meulen (GROENLINKS) · 45 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Henrike Nijman-Visscher (ChristenUnie) · 35 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Gerry Stegeman (D66) · 33 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Lida Zegel - van Tiel (GROENLINKS) · 33 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Caroline Leget (PvdA) · 32 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Ahmet Kaya (DENK) · 30 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Gemeentebelang haalde hier +6,1 pp meer dan gemiddeld in Deventer.
- Qua gewicht is dit het 2e van de 51 stembureaus: 3,4% van alle geldige stemmen in Deventer en 0,0219% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 30 stemmen in Deventer komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 1.356 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 126 |
| Toegelaten kiezers | 1.482 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.482 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 3 (0,2%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,20% van de stembiljetten, tegen 0,69% in Deventer en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Deventer
- Het Stadhuis 1.653 stemmen · GROENLINKS 21%
- Hof van Salland 1.364 stemmen · Gemeentebelang 27%
- Cultuurhuus Braakhekke 1.335 stemmen · Gemeentebelang 59%
- Bej.centrum 't Dijkhuis 1.295 stemmen · Gemeentebelang 58%
- Kunstcircuit Deventer 1.272 stemmen · PvdA 16%
- Partycentrum De Horst 1.249 stemmen · GROENLINKS 22%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.