Stembureau Stadhuis Den Helder in Den Helder (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Hier waren 277 kiezers toegelaten (1,3% van alle toegelaten kiezers in Den Helder) en zijn 275 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 15,3% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
VVD 42 15,3% 12,3% +2,9 pp 1,6%
CDA 41 14,9% 13,3% +1,6 pp 1,4%
Beter voor Den Helder 38 13,8% 16,1% −2,2 pp 1,1%
D66 31 11,3% 7,4% +3,8 pp 1,9%
ChristenUnie 18 6,5% 6,7% −0,2 pp 1,2%
PVV 18 6,5% 7,8% −1,3 pp 1,1%
PvdA 17 6,2% 6,3% −0,1 pp 1,2%
SENIORENPARTIJ 15 5,5% 7,1% −1,7 pp 1,0%
GEMEENTEBELANGEN DEN HELDER 13 4,7% 2,8% +2,0 pp 2,1%
Stadspartij Den Helder 11 4,0% 6,8% −2,8 pp 0,7%
GROENLINKS 11 4,0% 4,6% −0,6 pp 1,1%
Behoorlijk Bestuur 6 2,2% 3,7% −1,5 pp 0,7%
Vrije Socialisten 5 1,8% 1,1% +0,7 pp 2,1%
Sociaal Lokaal Den Helder 5 1,8% 2,1% −0,2 pp 1,1%
Helder Onafhankelijk! 4 1,5% 1,8% −0,4 pp 1,0%
Blanco2Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig0Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Den Helder, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Harmen Krul (CDA) · 19 stemmen · 6,9% van alle stemmen hier
  2. Carlo Assorgia (Beter voor Den Helder) · 19 stemmen · 6,9% van alle stemmen hier
  3. Kees Visser (VVD) · 18 stemmen · 6,5% van alle stemmen hier
  4. Lolke Kuipers (D66) · 16 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
  5. Vincent van den Born (PVV) · 16 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
  6. Petra Bais (VVD) · 9 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
  7. Marije Boessenkool (GROENLINKS) · 9 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
  8. Pieter Kos (Stadspartij Den Helder) · 7 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  9. Peter de Vrij (PvdA) · 7 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  10. Tjitske Biersteker-Giljou (ChristenUnie) · 7 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  11. R. Duijnker (SENIORENPARTIJ) · 7 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  12. Danielle Pater (Beter voor Den Helder) · 6 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  13. Sanne Koene (GEMEENTEBELANGEN DEN HELDER) · 5 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  14. Frans Klut (D66) · 4 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
  15. Jane Lobles (CDA) · 4 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier +3,8 pp meer dan gemiddeld in Den Helder.
  • Qua gewicht is dit het 32e van de 32 stembureaus: 1,3% van alle geldige stemmen in Den Helder en 0,0041% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 79 stemmen in Den Helder komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen251
Geldige volmachtbewijzen26
Toegelaten kiezers277
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)277
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig2 (0,7%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,72% van de stembiljetten, tegen 1,00% in Den Helder en 0,85% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Den Helder

Alle stembureaus in Den Helder

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.