Stembureau Wijksteunpunt "De Verbinding" in Den Helder (2018)
Hier waren 570 kiezers toegelaten (2,6% van alle toegelaten kiezers in Den Helder) en zijn 562 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 20,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 114 | 20,3% | 12,3% | +8,0 pp | 4,2% |
| CDA | 97 | 17,3% | 13,3% | +4,0 pp | 3,3% |
| D66 | 68 | 12,1% | 7,4% | +4,7 pp | 4,2% |
| Beter voor Den Helder | 67 | 11,9% | 16,1% | −4,1 pp | 1,9% |
| ChristenUnie | 40 | 7,1% | 6,7% | +0,4 pp | 2,7% |
| Stadspartij Den Helder | 33 | 5,9% | 6,8% | −0,9 pp | 2,2% |
| PVV | 29 | 5,2% | 7,8% | −2,7 pp | 1,7% |
| SENIORENPARTIJ | 28 | 5,0% | 7,1% | −2,1 pp | 1,8% |
| GEMEENTEBELANGEN DEN HELDER | 22 | 3,9% | 2,8% | +1,1 pp | 3,6% |
| Behoorlijk Bestuur | 18 | 3,2% | 3,7% | −0,5 pp | 2,2% |
| GROENLINKS | 15 | 2,7% | 4,6% | −2,0 pp | 1,5% |
| Helder Onafhankelijk! | 10 | 1,8% | 1,8% | −0,0 pp | 2,5% |
| PvdA | 9 | 1,6% | 6,3% | −4,7 pp | 0,7% |
| Vrije Socialisten | 6 | 1,1% | 1,1% | −0,0 pp | 2,5% |
| Sociaal Lokaal Den Helder | 6 | 1,1% | 2,1% | −1,0 pp | 1,3% |
| Blanco | 7 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Den Helder, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Kees Visser (VVD) · 50 stemmen · 8,9% van alle stemmen hier
- Harmen Krul (CDA) · 40 stemmen · 7,1% van alle stemmen hier
- Carlo Assorgia (Beter voor Den Helder) · 35 stemmen · 6,2% van alle stemmen hier
- Tjitske Biersteker-Giljou (ChristenUnie) · 28 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- Petra Bais (VVD) · 27 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
- Lolke Kuipers (D66) · 23 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Vincent van den Born (PVV) · 20 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Esther Scholten (D66) · 17 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Pieter Kos (Stadspartij Den Helder) · 16 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- R. Duijnker (SENIORENPARTIJ) · 15 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Marije Boessenkool (GROENLINKS) · 12 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Jaap Nijhuis (CDA) · 10 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Suzanne Wisgerhof (Stadspartij Den Helder) · 9 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Frans Klut (D66) · 9 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Edwin Krijns (CDA) · 9 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +8,0 pp meer dan gemiddeld in Den Helder.
- Qua gewicht is dit het 27e van de 32 stembureaus: 2,6% van alle geldige stemmen in Den Helder en 0,0083% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 39 stemmen in Den Helder komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 511 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 59 |
| Toegelaten kiezers | 570 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 571 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +1 |
| Blanco en ongeldig | 9 (1,6%) |
Er zijn 1 stembiljet meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 1,58% van de stembiljetten, tegen 1,00% in Den Helder en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Den Helder
- Buurthuis Centrum, 581 stemmen · Beter voor Den Helder 16%
- Bibliotheek Den Helder School 7 518 stemmen · Beter voor Den Helder 16%
- Buurthuis "De Viskom" 594 stemmen · Beter voor Den Helder 18%
- Verenigingsgebouw "De Jutter" 514 stemmen · Beter voor Den Helder 19%
- Wijksteunpunt "De Verbinding" 611 stemmen · VVD 23%
- Dansschool "Corma" 483 stemmen · Beter voor Den Helder 20%
Alle stembureaus in Den Helder
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.