Hoe stemde Moerwijk in Den Haag in 2022?
Met stembureaus in onder meer: Moerwijk-West, Moerwijk-Noord, Moerwijk-Oost, Moerwijk-Zuid
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 zijn bij de 11 stembureaus in Moerwijk 3.655 geldige stemmen uitgebracht (2,0% van alle stemmen in Den Haag). Hart voor Den Haag / Groep de Mos werd hier de grootste met 21,6%. Vergeleken met heel Den Haag scoorden DENK (+7,2 pp) en Hart voor Den Haag / Groep de Mos (+4,7 pp) hier hoger en D66 (−9,2 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| Hart voor Den Haag / Groep de Mos | 791 | 21,6% | 17,0% | +4,7 pp |
| DENK | 466 | 12,7% | 5,6% | +7,2 pp |
| PvdA | 280 | 7,7% | 6,4% | +1,2 pp |
| VVD | 249 | 6,8% | 13,3% | −6,5 pp |
| CDA | 249 | 6,8% | 6,3% | +0,5 pp |
| GROENLINKS | 232 | 6,3% | 10,0% | −3,6 pp |
| D66 | 223 | 6,1% | 15,3% | −9,2 pp |
| SP | 179 | 4,9% | 2,9% | +2,0 pp |
| Partij voor de Dieren | 164 | 4,5% | 6,8% | −2,3 pp |
| ChristenUnie-SGP | 158 | 4,3% | 2,7% | +1,6 pp |
| PVV | 157 | 4,3% | 2,9% | +1,4 pp |
| Haagse Stadspartij | 112 | 3,1% | 3,5% | −0,5 pp |
| 97 | 2,7% | 1,3% | +1,4 pp | |
| Haags Belang | 93 | 2,5% | 1,0% | +1,5 pp |
| Forum voor Democratie | 82 | 2,2% | 2,1% | +0,1 pp |
| 50PLUS | 53 | 1,5% | 1,2% | +0,2 pp |
| INL Den Haag | 27 | 0,7% | 0,2% | +0,5 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 21 | 0,6% | 0,9% | −0,3 pp |
| Blanco | 15 | 0,4% | 0,3% | +0,1 pp |
| Nationale Bond tegen Overheidszaken - DH | 7 | 0,2% | 0,2% | +0,0 pp |
| (20) | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Blanco en ongeldig | 44 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | ||
Stembureaus in Moerwijk
- Wijk- en dienstencentrum De Wiekslag Moerwijk-West · 2533 GR · 838 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 32%
- Roemer Visscher College Moerwijk-West · 2533 VG · 665 stemmen · DENK 18%
- PartyCentrum Ons Huis Moerwijk-Noord · 2531 XE · 466 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 20%
- Woonzorgcentrum Moerwijk Moerwijk-Oost · 2531 RB · 401 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 18%
- Hart van Moerwijk Moerwijk-Zuid · 2531 KA · 307 stemmen · DENK 22%
- Saffier De Drie Linden Moerwijk-Zuid · 2532 BE · 243 stemmen · DENK 19%
- Roemer Visscher College Moerwijk-West · 2533 VG · 228 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 23%
- De Post Reakt & Parnassia Moerwijk-West · 2533 KP · 163 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 24%
- Hart van Moerwijk Moerwijk-Zuid · 2531 KA · 154 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 19%
- Roemer Visscher College Moerwijk-West · 2533 VG · 113 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 23%
- Hart van Moerwijk Moerwijk-Zuid · 2531 KA · 77 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 27%
Andere wijken in Den Haag
- Centrum 13.195 stemmen · D66 20%
- Ypenburg 8.650 stemmen · VVD 19%
- Geuzen- en Statenkwartier 7.771 stemmen · D66 19%
- Benoordenhout 7.525 stemmen · VVD 32%
- Loosduinen 7.306 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 30%
- Scheveningen 7.169 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 24%
- Laakkwartier en Spoorwijk 7.121 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 20%
- Wateringse Veld 6.883 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 26%
- Leidschenveen 6.593 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 23%
- Regentessekwartier 6.534 stemmen · D66 20%
- Bomen- en Bloemenbuurt 6.476 stemmen · D66 20%
- Bezuidenhout 6.051 stemmen · D66 25%
- Mariahoeve en Marlot 5.981 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 19%
- Leyenburg 5.874 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 29%
- Schildersbuurt 5.676 stemmen · DENK 39%
- Bouwlust 5.585 stemmen · DENK 21%
- Transvaalkwartier 5.249 stemmen · DENK 33%
- Zeeheldenkwartier 5.145 stemmen · D66 20%
- Waldeck 5.078 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 28%
- Morgenstond 4.895 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 22%
- Stationsbuurt 4.491 stemmen · GROENLINKS 18%
- Bohemen en Meer en Bos 4.228 stemmen · VVD 20%
- Belgisch Park 3.904 stemmen · VVD 22%
- Vruchtenbuurt 3.777 stemmen · D66 19%
- Valkenboskwartier 3.696 stemmen · GROENLINKS 17%
- Vogelwijk 3.238 stemmen · D66 25%
- Rustenburg en Oostbroek 3.229 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 26%
- Zorgvliet 2.004 stemmen · D66 26%
- Willemspark 1.951 stemmen · D66 26%
- Archipelbuurt 1.817 stemmen · D66 25%
- Kraayenstein en Vroondaal 1.786 stemmen · VVD 21%
- Van Stolkpark en Scheveningse Bosjes 1.711 stemmen · VVD 26%
- Duinoord 1.706 stemmen · D66 27%
- Duindorp 1.703 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 43%
- Kijkduin en Ockenburgh 1.469 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 26%
- Groente- en Fruitmarkt 1.052 stemmen · DENK 27%
- Binckhorst 571 stemmen · D66 18%
- Zuiderpark 419 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 21%
- Westbroekpark en Duttendel 316 stemmen · VVD 34%
- Hoornwijk 288 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 20%
- Forepark 254 stemmen · VVD 22%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.