Stembureau Openbare Daltonschool De Vijver in Den Haag (2018)
Postcode 2548 WJ · Wijk Wateringse Veld
Hier waren 562 kiezers toegelaten (0,3% van alle toegelaten kiezers in Den Haag) en zijn 595 geldige stemmen uitgebracht. Groep de Mos / Hart voor Den Haag werd hier de grootste met 32,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Groep de Mos / Hart voor Den Haag | 192 | 32,3% | 16,8% | +15,5 pp | 0,6% |
| VVD | 72 | 12,1% | 13,9% | −1,8 pp | 0,3% |
| D66 | 57 | 9,6% | 12,3% | −2,8 pp | 0,2% |
| GROENLINKS | 46 | 7,7% | 10,6% | −2,9 pp | 0,2% |
| CDA | 44 | 7,4% | 6,5% | +0,9 pp | 0,3% |
| PVV | 33 | 5,5% | 4,7% | +0,9 pp | 0,4% |
| PvdA | 28 | 4,7% | 6,5% | −1,8 pp | 0,2% |
| Partij voor de Dieren | 24 | 4,0% | 5,3% | −1,2 pp | 0,2% |
| Islam Democraten | 20 | 3,4% | 3,6% | −0,2 pp | 0,3% |
| ChristenUnie-SGP | 17 | 2,9% | 3,2% | −0,3 pp | 0,3% |
| NIDA | 17 | 2,9% | 2,3% | +0,6 pp | 0,4% |
| 50PLUS | 15 | 2,5% | 2,3% | +0,2 pp | 0,3% |
| Samen070 | 8 | 1,3% | 0,7% | +0,6 pp | 0,6% |
| Haagse Stadspartij | 6 | 1,0% | 5,6% | −4,6 pp | 0,1% |
| SP | 6 | 1,0% | 2,7% | −1,7 pp | 0,1% |
| Partij van de Eenheid | 5 | 0,8% | 2,1% | −1,2 pp | 0,1% |
| 2 | 0,3% | 0,2% | +0,2 pp | 0,6% | |
| Haagse Toekomst | 2 | 0,3% | 0,4% | −0,1 pp | 0,2% |
| Bond voor Studenten Actie | 1 | 0,2% | 0,2% | −0,0 pp | 0,3% |
| Dynamo Den Haag | 0 | 0,0% | 0,3% | −0,3 pp | 0,0% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Den Haag, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Richard de Mos (Groep de Mos / Hart voor Den Haag) · 100 stemmen · 16,8% van alle stemmen hier
- Arjen Dubbelaar (Groep de Mos / Hart voor Den Haag) · 42 stemmen · 7,1% van alle stemmen hier
- Boudewijn Revis (VVD) · 34 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
- Robert van Asten (D66) · 25 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Christine Teunissen (Partij voor de Dieren) · 21 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Karen Gerbrands (PVV) · 19 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Kavish Bisseswar (PvdA) · 16 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Harry van de Coevering (Groep de Mos / Hart voor Den Haag) · 15 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Judith Oudshoorn-van Ginderen (VVD) · 14 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Arjen Kapteijns (GROENLINKS) · 14 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Hanneke van der Werf (D66) · 12 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Henk Bres (PVV) · 11 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- I. Bingöl (CDA) · 11 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Janice Roopram (Groep de Mos / Hart voor Den Haag) · 11 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Jamila Faloun (NIDA) · 10 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Groep de Mos / Hart voor Den Haag haalde hier +15,5 pp meer dan gemiddeld in Den Haag.
- Qua gewicht is dit het 166e van de 271 stembureaus: 0,3% van alle geldige stemmen in Den Haag en 0,0088% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 326 stemmen in Den Haag komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 504 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 58 |
| Toegelaten kiezers | 562 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 597 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +35 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,3%) |
Er zijn 35 stembiljetten meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,34% van de stembiljetten, tegen 1,15% in Den Haag en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Den Haag
- Tamarschool 596 stemmen · Groep de Mos / Hart voor Den Haag 21%
- Daltonbasisschool Helen Parkhurst 587 stemmen · Groep de Mos / Hart voor Den Haag 29%
- Dr. J.A. Gerth van Wijkschool 600 stemmen · Groep de Mos / Hart voor Den Haag 25%
- Wooncentrum De Croissant 584 stemmen · GROENLINKS 18%
- Wijk- en dienstencentrum De Sprong 601 stemmen · Haagse Stadspartij 16%
- HMC Westeinde 582 stemmen · D66 14%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.