Stembureau HMC Westeinde in Den Haag (2018)
Postcode 2512 VA · Wijk Centrum
Hier waren 591 kiezers toegelaten (0,3% van alle toegelaten kiezers in Den Haag) en zijn 582 geldige stemmen uitgebracht. D66 werd hier de grootste met 14,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| D66 | 84 | 14,4% | 12,3% | +2,1 pp | 0,4% |
| Groep de Mos / Hart voor Den Haag | 65 | 11,2% | 16,8% | −5,6 pp | 0,2% |
| GROENLINKS | 61 | 10,5% | 10,6% | −0,2 pp | 0,3% |
| VVD | 52 | 8,9% | 13,9% | −5,0 pp | 0,2% |
| Islam Democraten | 48 | 8,2% | 3,6% | +4,7 pp | 0,7% |
| Haagse Stadspartij | 38 | 6,5% | 5,6% | +0,9 pp | 0,3% |
| PvdA | 36 | 6,2% | 6,5% | −0,3 pp | 0,3% |
| Partij voor de Dieren | 33 | 5,7% | 5,3% | +0,4 pp | 0,3% |
| CDA | 31 | 5,3% | 6,5% | −1,2 pp | 0,2% |
| ChristenUnie-SGP | 30 | 5,2% | 3,2% | +2,0 pp | 0,5% |
| SP | 21 | 3,6% | 2,7% | +0,9 pp | 0,4% |
| PVV | 19 | 3,3% | 4,7% | −1,4 pp | 0,2% |
| NIDA | 17 | 2,9% | 2,3% | +0,6 pp | 0,4% |
| Partij van de Eenheid | 14 | 2,4% | 2,1% | +0,3 pp | 0,3% |
| 50PLUS | 13 | 2,2% | 2,3% | −0,1 pp | 0,3% |
| Samen070 | 10 | 1,7% | 0,7% | +1,0 pp | 0,7% |
| Haagse Toekomst | 5 | 0,9% | 0,4% | +0,4 pp | 0,6% |
| Bond voor Studenten Actie | 3 | 0,5% | 0,2% | +0,3 pp | 0,8% |
| 1 | 0,2% | 0,2% | +0,0 pp | 0,3% | |
| Dynamo Den Haag | 1 | 0,2% | 0,3% | −0,1 pp | 0,2% |
| Blanco | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 6 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Den Haag, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Richard de Mos (Groep de Mos / Hart voor Den Haag) · 49 stemmen · 8,4% van alle stemmen hier
- Robert van Asten (D66) · 31 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
- Boudewijn Revis (VVD) · 26 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Christine Teunissen (Partij voor de Dieren) · 26 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Arjen Kapteijns (GROENLINKS) · 25 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Hanneke van der Werf (D66) · 21 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Hanne Drost (SP) · 17 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Joris Wijsmuller (Haagse Stadspartij) · 13 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Tahsin Çetinkaya (Islam Democraten) · 13 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Martijn Balster (PvdA) · 11 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Mariëlle Vavier (GROENLINKS) · 11 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Hasan Küçük (Islam Democraten) · 11 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Pieter Grinwis (ChristenUnie-SGP) · 11 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Karen Gerbrands (PVV) · 10 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- K.P. Klein (CDA) · 9 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Groep de Mos / Hart voor Den Haag haalde hier −5,6 pp minder dan gemiddeld in Den Haag.
- Qua gewicht is dit het 169e van de 271 stembureaus: 0,3% van alle geldige stemmen in Den Haag en 0,0086% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 334 stemmen in Den Haag komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 519 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 72 |
| Toegelaten kiezers | 591 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 591 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 9 (1,5%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,52% van de stembiljetten, tegen 1,15% in Den Haag en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Den Haag
- Wooncentrum De Croissant 584 stemmen · GROENLINKS 18%
- Wijkcentrum Cromvlietplein 568 stemmen · NIDA 14%
- Daltonbasisschool Helen Parkhurst 587 stemmen · Groep de Mos / Hart voor Den Haag 29%
- Centrum Bokkefort 563 stemmen · Groep de Mos / Hart voor Den Haag 31%
- Openbare Daltonschool De Vijver 595 stemmen · Groep de Mos / Hart voor Den Haag 32%
- Stadsboerderij de Woelige Stal 560 stemmen · Islam Democraten 18%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.