Stembureau Woonzorgcentrum De Taling in 's-Hertogenbosch

Ook bekijken: 2025 · 2023 · 2022 · 2018

Postcode 5223 KG · Wijk West

Hier waren 637 kiezers toegelaten (0,9% van alle toegelaten kiezers in 's-Hertogenbosch) en zijn 612 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS / Partij van de Arbeid werd hier de grootste met 17,8% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
GROENLINKS / Partij van de Arbeid 109 17,8% 16,9% +0,9 pp 1,0%
D66 107 17,5% 18,0% −0,5 pp 0,9%
Leefbaar 's-Hertogenbosch 62 10,1% 8,7% +1,4 pp 1,1%
CDA 41 6,7% 7,0% −0,3 pp 0,9%
Forum voor Democratie 40 6,5% 4,0% +2,5 pp 1,5%
PVV 39 6,4% 3,7% +2,7 pp 1,6%
VVD 35 5,7% 8,8% −3,1 pp 0,6%
SP 34 5,6% 3,9% +1,7 pp 1,3%
VOOR Den Bosch Joep Gersjes 33 5,4% 1,7% +3,7 pp 2,9%
50PLUS 28 4,6% 2,7% +1,9 pp 1,6%
De Bossche Groenen 27 4,4% 7,1% −2,7 pp 0,6%
Partij voor de Dieren 14 2,3% 2,4% −0,1 pp 0,9%
Volt 13 2,1% 1,7% +0,5 pp 1,2%
Senioren 's-Hertogenbosch 13 2,1% 1,1% +1,0 pp 1,7%
gewoon ge-DREVEN 9 1,5% 3,2% −1,7 pp 0,4%
Rosmalens Belang 7 1,1% 8,1% −6,9 pp 0,1%
RAADSGROEPERING "BOSCH-BELANG" 1 0,2% 1,0% −0,8 pp 0,2%
Knillis 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%
Blanco4Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig20Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel 's-Hertogenbosch, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Mariève Craste (D66) · 40 stemmen · 6,5% van alle stemmen hier
  2. Pieter-Paul Slikker (GROENLINKS / Partij van de Arbeid) · 28 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
  3. Alexander van Hattem (PVV) · 27 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
  4. Ramon van Asch (Forum voor Democratie) · 27 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
  5. Marianne van der Sloot (CDA) · 25 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
  6. Maarten Kagie (Leefbaar 's-Hertogenbosch) · 21 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
  7. Bilal El Amraoui (D66) · 20 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
  8. Joep Gersjes (VOOR Den Bosch Joep Gersjes) · 17 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  9. Osman Çifçi (GROENLINKS / Partij van de Arbeid) · 16 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  10. Bram Roovers (SP) · 15 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  11. Pieter Schuurmans (VVD) · 14 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  12. Houda Hamel (GROENLINKS / Partij van de Arbeid) · 13 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  13. Judith Hendrickx (De Bossche Groenen) · 13 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  14. Henry Liebregts (50PLUS) · 13 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  15. Yeliz Doğan (GROENLINKS / Partij van de Arbeid) · 12 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Rosmalens Belang haalde hier −6,9 pp minder dan gemiddeld in 's-Hertogenbosch.
  • Qua gewicht is dit het 61e van de 81 stembureaus: 0,9% van alle geldige stemmen in 's-Hertogenbosch en 0,0080% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 109 stemmen in 's-Hertogenbosch komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen569
Geldige volmachtbewijzen68
Toegelaten kiezers637
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)636
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)−1
Blanco en ongeldig24 (3,8%)

Er zijn 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 3,77% van de stembiljetten, tegen 1,18% in 's-Hertogenbosch en 0,58% in heel Nederland. Dat is opvallend veel.

Bij dit stembureau is bij de telling gemeld: toegelaten kiezers opnieuw vastgesteld.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in 's-Hertogenbosch

Alle stembureaus in 's-Hertogenbosch

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.