Stembureau Steunpunt Epigoon in 's-Hertogenbosch
Postcode 5235 GP · Wijk Maaspoort
Hier waren 634 kiezers toegelaten (0,9% van alle toegelaten kiezers in 's-Hertogenbosch) en zijn 617 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS / Partij van de Arbeid werd hier de grootste met 18,8% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS / Partij van de Arbeid | 116 | 18,8% | 16,9% | +1,9 pp | 1,0% |
| D66 | 89 | 14,4% | 18,0% | −3,5 pp | 0,7% |
| Leefbaar 's-Hertogenbosch | 73 | 11,8% | 8,7% | +3,1 pp | 1,3% |
| CDA | 59 | 9,6% | 7,0% | +2,6 pp | 1,3% |
| De Bossche Groenen | 36 | 5,8% | 7,1% | −1,3 pp | 0,8% |
| SP | 36 | 5,8% | 3,9% | +1,9 pp | 1,4% |
| Forum voor Democratie | 36 | 5,8% | 4,0% | +1,8 pp | 1,3% |
| PVV | 34 | 5,5% | 3,7% | +1,8 pp | 1,4% |
| VVD | 25 | 4,1% | 8,8% | −4,8 pp | 0,4% |
| 50PLUS | 24 | 3,9% | 2,7% | +1,2 pp | 1,4% |
| Partij voor de Dieren | 19 | 3,1% | 2,4% | +0,7 pp | 1,2% |
| VOOR Den Bosch Joep Gersjes | 17 | 2,8% | 1,7% | +1,0 pp | 1,5% |
| Senioren 's-Hertogenbosch | 16 | 2,6% | 1,1% | +1,5 pp | 2,1% |
| RAADSGROEPERING "BOSCH-BELANG" | 14 | 2,3% | 1,0% | +1,3 pp | 2,2% |
| Rosmalens Belang | 11 | 1,8% | 8,1% | −6,3 pp | 0,2% |
| Volt | 8 | 1,3% | 1,7% | −0,4 pp | 0,7% |
| gewoon ge-DREVEN | 3 | 0,5% | 3,2% | −2,7 pp | 0,1% |
| Knillis | 1 | 0,2% | 0,1% | +0,0 pp | 1,2% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 17 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel 's-Hertogenbosch, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Mariève Craste (D66) · 61 stemmen · 9,9% van alle stemmen hier
- Marianne van der Sloot (CDA) · 46 stemmen · 7,5% van alle stemmen hier
- Pieter-Paul Slikker (GROENLINKS / Partij van de Arbeid) · 43 stemmen · 7,0% van alle stemmen hier
- Maarten Kagie (Leefbaar 's-Hertogenbosch) · 33 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
- Ramon van Asch (Forum voor Democratie) · 26 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Bram Roovers (SP) · 23 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Femke Hoekstra-Wittebol (GROENLINKS / Partij van de Arbeid) · 18 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Alexander van Hattem (PVV) · 18 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Wies Korver (GROENLINKS / Partij van de Arbeid) · 15 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Judith Hendrickx (De Bossche Groenen) · 15 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Henry Liebregts (50PLUS) · 15 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Joep Gersjes (VOOR Den Bosch Joep Gersjes) · 14 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Pieter Schuurmans (VVD) · 11 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Eileen Samshuijzen (Partij voor de Dieren) · 11 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Adriana Hernández Martínez (Senioren 's-Hertogenbosch) · 11 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Rosmalens Belang haalde hier −6,3 pp minder dan gemiddeld in 's-Hertogenbosch.
- Qua gewicht is dit het 60e van de 81 stembureaus: 0,9% van alle geldige stemmen in 's-Hertogenbosch en 0,0081% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 108 stemmen in 's-Hertogenbosch komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 581 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 53 |
| Toegelaten kiezers | 634 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 634 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 17 (2,7%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 2,68% van de stembiljetten, tegen 1,18% in 's-Hertogenbosch en 0,58% in heel Nederland. Dat is opvallend veel.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in 's-Hertogenbosch
- Sporthal de Hazelaar 623 stemmen · Rosmalens Belang 21%
- Woonzorgcentrum De Taling 612 stemmen · GROENLINKS / Partij van de Arbeid 18%
- Engelerhart 623 stemmen · D66 20%
- Gereformeerde Kerk 's-Hertogenbosch 605 stemmen · GROENLINKS / Partij van de Arbeid 23%
- Van Neynsel Antoniegaarde 624 stemmen · GROENLINKS / Partij van de Arbeid 24%
- KC 't Schrijverke 602 stemmen · D66 29%
Alle stembureaus in 's-Hertogenbosch
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.