Stembureau Stembureau Gymzaal Eekbrouwersweg (A maandag) in 's-Hertogenbosch (2022)
Postcode 5233 VG · Wijk Noord
Hier waren 458 kiezers toegelaten (0,7% van alle toegelaten kiezers in 's-Hertogenbosch) en zijn 456 geldige stemmen uitgebracht. PvdA werd hier de grootste met 15,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PvdA | 70 | 15,4% | 6,9% | +8,4 pp | 1,7% |
| D66 | 55 | 12,1% | 13,8% | −1,7 pp | 0,7% |
| SP | 54 | 11,8% | 4,6% | +7,2 pp | 1,9% |
| GROENLINKS | 42 | 9,2% | 9,8% | −0,6 pp | 0,7% |
| CDA | 40 | 8,8% | 8,0% | +0,8 pp | 0,8% |
| VVD | 37 | 8,1% | 11,5% | −3,4 pp | 0,5% |
| "Leefbaar 's-Hertogenbosch" Paul Kagie | 32 | 7,0% | 5,1% | +1,9 pp | 1,0% |
| De Bossche Groenen | 29 | 6,4% | 7,9% | −1,6 pp | 0,6% |
| 50PLUS | 20 | 4,4% | 2,5% | +1,9 pp | 1,3% |
| PVV | 18 | 3,9% | 2,9% | +1,0 pp | 1,0% |
| Partij voor de Dieren | 17 | 3,7% | 3,4% | +0,3 pp | 0,8% |
| RAADSGROEPERING ''BOSCH-BELANG'' | 16 | 3,5% | 3,0% | +0,5 pp | 0,9% |
| VOOR Den Bosch Joep Gersjes | 9 | 2,0% | 2,8% | −0,8 pp | 0,5% |
| Forum voor Democratie | 5 | 1,1% | 2,2% | −1,1 pp | 0,4% |
| Volt | 5 | 1,1% | 3,3% | −2,2 pp | 0,2% |
| Rosmalens Belang | 4 | 0,9% | 9,0% | −8,1 pp | 0,1% |
| gewoon ge-DREVEN | 3 | 0,7% | 3,0% | −2,3 pp | 0,2% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel 's-Hertogenbosch, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Pieter-Paul Slikker (PvdA) · 40 stemmen · 8,8% van alle stemmen hier
- Marianne van der Sloot (CDA) · 32 stemmen · 7,0% van alle stemmen hier
- Mike van der Geld (D66) · 30 stemmen · 6,6% van alle stemmen hier
- Bram Roovers (SP) · 26 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
- Ralph Geers (VVD) · 24 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
- Paul Kagie ("Leefbaar 's-Hertogenbosch" Paul Kagie) · 18 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Ufuk Kahya (GROENLINKS) · 17 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Judith Hendrickx (De Bossche Groenen) · 17 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Mariève Craste (D66) · 14 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Wies Korver-van Weegberg (GROENLINKS) · 14 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Cécile Visscher (SP) · 14 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Alexander van Hattem (PVV) · 13 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Eileen Samshuijzen (Partij voor de Dieren) · 13 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Adriana Hernández Martínez (50PLUS) · 12 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Jolanda van Gool (PvdA) · 9 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PvdA haalde hier +8,4 pp meer dan gemiddeld in 's-Hertogenbosch.
- Qua gewicht is dit het 69e van de 101 stembureaus: 0,7% van alle geldige stemmen in 's-Hertogenbosch en 0,0066% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 134 stemmen in 's-Hertogenbosch komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 421 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 37 |
| Toegelaten kiezers | 458 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 457 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −1 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,2%) |
Er zijn 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,22% van de stembiljetten, tegen 0,39% in 's-Hertogenbosch en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in 's-Hertogenbosch
- Stembureau Gereformeerde Kerk 's-Hertogenbosch 460 stemmen · PvdA 14%
- Stembureau Sporthal de Hazelaar (A) 450 stemmen · Rosmalens Belang 21%
- Stembureau De Vrolijke Schutters 469 stemmen · Rosmalens Belang 17%
- Stembureau Sportzaal Overlaet (A dinsdag) 441 stemmen · Rosmalens Belang 26%
- Stembureau Sporthal de Schutskamp (B) 475 stemmen · GROENLINKS 13%
- Stembureau Sporthal de Hazelaar (B) 440 stemmen · Rosmalens Belang 23%
Alle stembureaus in 's-Hertogenbosch
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.