Stembureau Buurtontmoetingsplek De Klepel in 's-Hertogenbosch

Ook bekijken: 2025 · 2023 · 2022 · 2018

Postcode 5231 AP · Wijk Noord

Hier waren 904 kiezers toegelaten (1,3% van alle toegelaten kiezers in 's-Hertogenbosch) en zijn 891 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS / Partij van de Arbeid werd hier de grootste met 18,2% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
GROENLINKS / Partij van de Arbeid 162 18,2% 16,9% +1,2 pp 1,4%
D66 158 17,7% 18,0% −0,2 pp 1,3%
Leefbaar 's-Hertogenbosch 93 10,4% 8,7% +1,7 pp 1,6%
De Bossche Groenen 84 9,4% 7,1% +2,3 pp 1,8%
VVD 68 7,6% 8,8% −1,2 pp 1,2%
CDA 67 7,5% 7,0% +0,6 pp 1,4%
SP 53 5,9% 3,9% +2,0 pp 2,0%
50PLUS 43 4,8% 2,7% +2,2 pp 2,4%
PVV 34 3,8% 3,7% +0,1 pp 1,4%
Forum voor Democratie 32 3,6% 4,0% −0,4 pp 1,2%
Partij voor de Dieren 24 2,7% 2,4% +0,3 pp 1,5%
VOOR Den Bosch Joep Gersjes 19 2,1% 1,7% +0,4 pp 1,6%
RAADSGROEPERING "BOSCH-BELANG" 15 1,7% 1,0% +0,7 pp 2,3%
Senioren 's-Hertogenbosch 13 1,5% 1,1% +0,3 pp 1,7%
gewoon ge-DREVEN 10 1,1% 3,2% −2,1 pp 0,5%
Volt 8 0,9% 1,7% −0,8 pp 0,7%
Rosmalens Belang 5 0,6% 8,1% −7,5 pp 0,1%
Knillis 3 0,3% 0,1% +0,2 pp 3,5%
Blanco0Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig12Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel 's-Hertogenbosch, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Mariève Craste (D66) · 104 stemmen · 11,7% van alle stemmen hier
  2. Pieter-Paul Slikker (GROENLINKS / Partij van de Arbeid) · 65 stemmen · 7,3% van alle stemmen hier
  3. Marianne van der Sloot (CDA) · 56 stemmen · 6,3% van alle stemmen hier
  4. Maarten Kagie (Leefbaar 's-Hertogenbosch) · 47 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
  5. Judith Hendrickx (De Bossche Groenen) · 36 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
  6. Pieter Schuurmans (VVD) · 32 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
  7. Femke Hoekstra-Wittebol (GROENLINKS / Partij van de Arbeid) · 31 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
  8. Wies Korver (GROENLINKS / Partij van de Arbeid) · 26 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
  9. Alexander van Hattem (PVV) · 20 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  10. Bram Roovers (SP) · 19 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  11. Henry Liebregts (50PLUS) · 18 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  12. Fonda van der Loo-Neyman (50PLUS) · 18 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  13. Jente van Eck (SP) · 16 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  14. Ramon van Asch (Forum voor Democratie) · 15 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
  15. Joep Gersjes (VOOR Den Bosch Joep Gersjes) · 13 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Rosmalens Belang haalde hier −7,5 pp minder dan gemiddeld in 's-Hertogenbosch.
  • Qua gewicht is dit het 33e van de 81 stembureaus: 1,3% van alle geldige stemmen in 's-Hertogenbosch en 0,0117% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 75 stemmen in 's-Hertogenbosch komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen814
Geldige volmachtbewijzen90
Toegelaten kiezers904
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)903
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)−1
Blanco en ongeldig12 (1,3%)

Er zijn 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 1,33% van de stembiljetten, tegen 1,18% in 's-Hertogenbosch en 0,58% in heel Nederland.

Bij dit stembureau is bij de telling gemeld: toegelaten kiezers opnieuw vastgesteld.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in 's-Hertogenbosch

Alle stembureaus in 's-Hertogenbosch

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.