Stembureau BBS De Kruiskamp Noord in 's-Hertogenbosch
Postcode 5224 BD · Wijk West
Hier waren 872 kiezers toegelaten (1,3% van alle toegelaten kiezers in 's-Hertogenbosch) en zijn 858 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS / Partij van de Arbeid werd hier de grootste met 32,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS / Partij van de Arbeid | 278 | 32,4% | 16,9% | +15,5 pp | 2,5% |
| Leefbaar 's-Hertogenbosch | 126 | 14,7% | 8,7% | +6,0 pp | 2,2% |
| D66 | 69 | 8,0% | 18,0% | −9,9 pp | 0,6% |
| PVV | 66 | 7,7% | 3,7% | +4,0 pp | 2,7% |
| Forum voor Democratie | 53 | 6,2% | 4,0% | +2,1 pp | 2,0% |
| CDA | 48 | 5,6% | 7,0% | −1,4 pp | 1,0% |
| VVD | 42 | 4,9% | 8,8% | −3,9 pp | 0,7% |
| SP | 42 | 4,9% | 3,9% | +1,0 pp | 1,6% |
| 50PLUS | 25 | 2,9% | 2,7% | +0,3 pp | 1,4% |
| Partij voor de Dieren | 22 | 2,6% | 2,4% | +0,2 pp | 1,4% |
| De Bossche Groenen | 20 | 2,3% | 7,1% | −4,8 pp | 0,4% |
| VOOR Den Bosch Joep Gersjes | 20 | 2,3% | 1,7% | +0,6 pp | 1,7% |
| RAADSGROEPERING "BOSCH-BELANG" | 13 | 1,5% | 1,0% | +0,5 pp | 2,0% |
| Senioren 's-Hertogenbosch | 12 | 1,4% | 1,1% | +0,3 pp | 1,6% |
| Volt | 8 | 0,9% | 1,7% | −0,7 pp | 0,7% |
| gewoon ge-DREVEN | 8 | 0,9% | 3,2% | −2,3 pp | 0,4% |
| Rosmalens Belang | 4 | 0,5% | 8,1% | −7,6 pp | 0,1% |
| Knillis | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 2,3% |
| Blanco | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 11 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel 's-Hertogenbosch, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Osman Çifçi (GROENLINKS / Partij van de Arbeid) · 111 stemmen · 12,9% van alle stemmen hier
- Maarten Kagie (Leefbaar 's-Hertogenbosch) · 77 stemmen · 9,0% van alle stemmen hier
- Alexander van Hattem (PVV) · 41 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
- Pieter-Paul Slikker (GROENLINKS / Partij van de Arbeid) · 40 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Houda Hamel (GROENLINKS / Partij van de Arbeid) · 34 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Mariève Craste (D66) · 31 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Ramon van Asch (Forum voor Democratie) · 31 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Yeliz Doğan (GROENLINKS / Partij van de Arbeid) · 28 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Marianne van der Sloot (CDA) · 28 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Wies Korver (GROENLINKS / Partij van de Arbeid) · 20 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Pieter Schuurmans (VVD) · 16 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Bram Roovers (SP) · 16 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Henry Liebregts (50PLUS) · 15 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Femke Hoekstra-Wittebol (GROENLINKS / Partij van de Arbeid) · 14 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Eric Esser (PVV) · 13 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GROENLINKS / Partij van de Arbeid haalde hier +15,5 pp meer dan gemiddeld in 's-Hertogenbosch.
- Qua gewicht is dit het 35e van de 81 stembureaus: 1,3% van alle geldige stemmen in 's-Hertogenbosch en 0,0112% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 78 stemmen in 's-Hertogenbosch komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 825 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 47 |
| Toegelaten kiezers | 872 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 872 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 14 (1,6%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,61% van de stembiljetten, tegen 1,18% in 's-Hertogenbosch en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in 's-Hertogenbosch
- KC De Hobbit (Overlaat) 891 stemmen · Rosmalens Belang 26%
- Koning Willem I College / Onderwijsboulevard 817 stemmen · D66 25%
- Buurtontmoetingsplek De Klepel 891 stemmen · GROENLINKS / Partij van de Arbeid 18%
- Herstelacademie De Stijl 814 stemmen · GROENLINKS / Partij van de Arbeid 23%
- Plein Oost 894 stemmen · GROENLINKS / Partij van de Arbeid 21%
- Kindcentrum Meerlaer 792 stemmen · D66 26%
Alle stembureaus in 's-Hertogenbosch
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.