Hoe stemde Tanthof-Oost in Delft?

Ook bekijken: 2025 · 2023 · 2022

Met stembureaus in onder meer: Boerderijbuurt, Vogelbuurt-West

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 zijn bij de 3 stembureaus in Tanthof-Oost 2.499 geldige stemmen uitgebracht (5,3% van alle stemmen in Delft). Hart voor Delft werd hier de grootste met 21,6%. Vergeleken met heel Delft scoorden Hart voor Delft (+8,6 pp) en Onafhankelijk Delft (+3,4 pp) hier hoger en STIP (−8,4 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
Hart voor Delft 541 21,6% 13,1% +8,6 pp
GroenLinks-PvdA 473 18,9% 20,1% −1,2 pp
D66 308 12,3% 16,9% −4,6 pp
Onafhankelijk Delft 189 7,6% 4,1% +3,4 pp
VVD 140 5,6% 7,1% −1,4 pp
STIP 140 5,6% 14,0% −8,4 pp
PVV 140 5,6% 3,0% +2,6 pp
CDA 127 5,1% 4,6% +0,5 pp
Forum voor Democratie 107 4,3% 3,4% +0,9 pp
Partij voor de Dieren 95 3,8% 3,8% −0,0 pp
Volt 87 3,5% 3,5% +0,0 pp
ChristenUnie 79 3,2% 3,4% −0,2 pp
SP 73 2,9% 3,2% −0,2 pp
Blanco en ongeldig6Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Stembureaus in Tanthof-Oost

Andere wijken in Delft

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Delft · Alle stembureaus