Hoe stemde Binnenstad in Delft in 2022?
Met stembureaus in onder meer: Stationsbuurt, Centrum, In de Veste, Centrum-West, Centrum-Zuidwest
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 zijn bij de 16 stembureaus in Binnenstad 13.254 geldige stemmen uitgebracht (31,1% van alle stemmen in Delft). STIP werd hier de grootste met 22,2%. Vergeleken met heel Delft scoorden STIP (+6,4 pp) en GROENLINKS (+2,7 pp) hier hoger en Hart voor Delft (−6,0 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| STIP | 2.945 | 22,2% | 15,8% | +6,4 pp |
| D66 | 2.263 | 17,1% | 14,5% | +2,5 pp |
| GROENLINKS | 2.174 | 16,4% | 13,7% | +2,7 pp |
| VVD | 1.109 | 8,4% | 8,3% | +0,0 pp |
| Hart voor Delft | 994 | 7,5% | 13,5% | −6,0 pp |
| PvdA | 869 | 6,6% | 7,1% | −0,6 pp |
| Volt | 749 | 5,7% | 4,6% | +1,0 pp |
| SP | 573 | 4,3% | 5,8% | −1,5 pp |
| CDA | 440 | 3,3% | 5,1% | −1,7 pp |
| ChristenUnie | 440 | 3,3% | 4,7% | −1,4 pp |
| BIJ1 | 352 | 2,7% | 2,1% | +0,6 pp |
| Onafhankelijk Delft | 346 | 2,6% | 4,7% | −2,1 pp |
| Blanco en ongeldig | 68 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | ||
Stembureaus in Binnenstad
- Stadskantoor gemeente Delft Stationsbuurt · 2611 BV · 1.604 stemmen · STIP 23%
- Nieuwe Kerk Centrum · 2611 GW · 1.571 stemmen · STIP 25%
- Nieuwe Kerk (2) Centrum · 2611 GW · 1.225 stemmen · STIP 28%
- Stadskantoor gemeente Delft 15 maart Stationsbuurt · 2611 BV · 1.211 stemmen · STIP 21%
- Open Delft In de Veste · 2611 WG · 1.093 stemmen · GROENLINKS 19%
- Museum Prinsenhof Delft Centrum-West · 2611 HR · 1.006 stemmen · STIP 26%
- Virgiel Centrum-Zuidwest · 2611 BC · 821 stemmen · STIP 58%
- Hoogheemraadschap Delfland Centrum-West · 2611 AL · 796 stemmen · STIP 24%
- Buccaneer Delft Centrum-Oost · 2611 PA · 770 stemmen · D66 20%
- Stadskantoor gemeente Delft 14 maart Stationsbuurt · 2611 BV · 683 stemmen · Hart voor Delft 15%
- Open Delft 15 maart In de Veste · 2611 WG · 624 stemmen · GROENLINKS 17%
- Buccaneer Delft 15 maart Centrum-Oost · 2611 PA · 523 stemmen · D66 18%
- Open Delft 14 maart In de Veste · 2611 WG · 386 stemmen · Hart voor Delft 20%
- Rietveld Theater Centrum-Oost · 2611 LH · 356 stemmen · GROENLINKS 24%
- Buccaneer Delft 14 maart Centrum-Oost · 2611 PA · 355 stemmen · GROENLINKS 16%
- The Student Hotel Stationsbuurt · 2611 DW · 230 stemmen · D66 22%
Andere wijken in Delft
- Wippolder 5.566 stemmen · STIP 25%
- Voorhof 3.883 stemmen · STIP 15%
- Voordijkshoorn 3.735 stemmen · D66 16%
- Buitenhof 3.525 stemmen · Hart voor Delft 18%
- Hof van Delft 3.191 stemmen · GROENLINKS 17%
- Tanthof-West 2.727 stemmen · Hart voor Delft 25%
- Vrijenban 2.533 stemmen · Hart voor Delft 20%
- Tanthof-Oost 1.640 stemmen · Hart voor Delft 22%
- Schieweg 588 stemmen · D66 21%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.