Hoe stemde Vinkeveen in De Ronde Venen in 2025?

Ook bekijken: 2026 · 2023 · 2022 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Vinkeveen Dorp, Zuiderwaard-Westerheul

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 4 stembureaus in Vinkeveen 6.027 geldige stemmen uitgebracht (20,4% van alle stemmen in De Ronde Venen). VVD werd hier de grootste met 25,3%. Vergeleken met heel De Ronde Venen scoorden VVD (+3,5 pp) en PVV (+2,7 pp) hier hoger en GroenLinks-PvdA (−2,3 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
VVD 1.522 25,3% 21,8% +3,5 pp
PVV 1.097 18,2% 15,5% +2,7 pp
D66 931 15,4% 17,4% −1,9 pp
CDA 607 10,1% 11,7% −1,7 pp
JA21 428 7,1% 6,7% +0,4 pp
GroenLinks-PvdA 396 6,6% 8,9% −2,3 pp
Forum voor Democratie 287 4,8% 4,7% +0,1 pp
SGP 162 2,7% 1,5% +1,2 pp
BBB 154 2,6% 3,4% −0,9 pp
ChristenUnie 100 1,7% 1,6% +0,1 pp
50PLUS 74 1,2% 1,3% −0,0 pp
Partij voor de Dieren 74 1,2% 1,4% −0,2 pp
Volt 52 0,9% 0,9% −0,0 pp
DENK 41 0,7% 1,1% −0,4 pp
SP 38 0,6% 0,9% −0,3 pp
NSC 16 0,3% 0,4% −0,1 pp
BVNL 11 0,2% 0,2% −0,0 pp
BIJ1 7 0,1% 0,2% −0,1 pp
LP 7 0,1% 0,1% +0,0 pp
DE LINIE 6 0,1% 0,1% +0,0 pp
FNP 5 0,1% 0,0% +0,0 pp
Vrede voor Dieren 5 0,1% 0,1% −0,0 pp
NL PLAN 4 0,1% 0,0% +0,0 pp
Piratenpartij 3 0,0% 0,1% −0,0 pp
Vrij Verbond 0 0,0% 0,0% −0,0 pp

Stembureaus in Vinkeveen

Andere wijken in De Ronde Venen

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in De Ronde Venen · Alle stembureaus