Hoe stemde elke wijk in De Fryske Marren in 2018?
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 21 maart 2018 is in De Fryske Marren gestemd bij stembureaus in 30 wijken. Hieronder staat per wijk wat de stembureaus daar samen opleverden. In Joure werden de meeste stemmen uitgebracht (5.965) en CDA werd er de grootste met 24%.
De uitslag per wijk
| Wijk | Stembureaus | Geldige stemmen | Grootste partij | Meest afwijkend van de gemeente |
|---|---|---|---|---|
| Joure Joure, Westermeer, Joure, Centrum, Joure, Blaauwhof |
7 | 5.965 | CDA 24% | Nieuwe Communistische Partij-NCPN −4,1 pp |
| Lemmer Lemmer-Noord, Lemmer-Kom, Lemmer-Lemstervaart |
7 | 4.645 | Nieuwe Communistische Partij-NCPN 22% | Nieuwe Communistische Partij-NCPN +15,3 pp |
| Balk | 3 | 1.792 | CDA 25% | Nieuwe Communistische Partij-NCPN −3,7 pp |
| Sint Nicolaasga | 2 | 1.554 | CDA 35% | CDA +11,6 pp |
| Oudehaske | 1 | 935 | FNP 19% | GROENLINKS +7,8 pp |
| Rotsterhaule | 1 | 702 | FNP 31% | FNP +11,3 pp |
| Oudemirdum | 1 | 651 | CDA 23% | ChristenUnie +13,7 pp |
| Echtenerbrug Echtenerbrug-Kom |
1 | 614 | CDA 22% | ChristenUnie +8,0 pp |
| Bakhuizen | 1 | 527 | CDA 45% | CDA +20,8 pp |
| Langweer | 1 | 503 | CDA 22% | VVD +6,8 pp |
| Rottum | 1 | 457 | FNP 25% | CDA −6,3 pp |
| Oosterzee Oosterzee-Kom |
1 | 419 | CDA 19% | Nieuwe Communistische Partij-NCPN +8,5 pp |
| Terherne | 1 | 379 | FNP 28% | VVD +11,6 pp |
| Harich | 1 | 354 | CDA 33% | CDA +9,3 pp |
| Sloten | 1 | 327 | FNP 27% | FNP +7,2 pp |
| Scharsterbrug | 1 | 321 | FNP 29% | FNP +9,3 pp |
| Haskerhorne | 1 | 305 | FNP 26% | FNP +6,2 pp |
| Wijckel | 1 | 301 | CDA 34% | CDA +10,1 pp |
| Nijemirdum | 1 | 282 | CDA 36% | CDA +12,0 pp |
| Ouwsterhaule | 1 | 282 | FNP 28% | FNP +7,7 pp |
| Bantega | 1 | 281 | CDA 31% | CDA +7,2 pp |
| Idskenhuizen | 1 | 256 | CDA 53% | CDA +29,3 pp |
| Sondel | 1 | 213 | CDA 37% | CDA +12,8 pp |
| Vegelinsoord | 1 | 186 | FNP 35% | FNP +15,5 pp |
| Terkaple | 1 | 182 | FNP 35% | FNP +14,6 pp |
| Tjerkgaast | 1 | 180 | CDA 41% | CDA +16,8 pp |
| Oudega | 1 | 172 | FNP 47% | FNP +27,1 pp |
| Elahuizen | 1 | 170 | FNP 32% | FNP +11,8 pp |
| Goingarijp | 1 | 167 | PvdA 23% | PvdA +10,5 pp |
| Broek | 1 | 122 | CDA 26% | GROENLINKS +7,1 pp |
Afwijkend: de partij waarvan het aandeel in de wijk het meest verschilt van het aandeel in heel De Fryske Marren, in procentpunt (pp).
Waar is elke partij het sterkst?
- CDA (23,8% in de gemeente)
Sterkst in Idskenhuizen (53,1%), zwakst in Terherne (12,7%). - FNP (20,0% in de gemeente)
Sterkst in Oudega (47,1%), zwakst in Lemmer (12,7%). - VVD (12,7% in de gemeente)
Sterkst in Terherne (24,3%), zwakst in Oudega (4,1%). - PvdA (12,3% in de gemeente)
Sterkst in Goingarijp (22,8%), zwakst in Nijemirdum (2,5%). - GROENLINKS (8,5% in de gemeente)
Sterkst in Oudehaske (16,3%), zwakst in Vegelinsoord (4,8%). - D66 (7,1% in de gemeente)
Sterkst in Goingarijp (12,0%), zwakst in Oudega (0,6%). - Nieuwe Communistische Partij-NCPN (6,3% in de gemeente)
Sterkst in Lemmer (21,6%), zwakst in Broek (0,0%). - ChristenUnie (5,6% in de gemeente)
Sterkst in Oudemirdum (19,4%), zwakst in Oudega (1,2%).
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. We hebben elk stembureau ingedeeld in de wijk (CBS-indeling) waar het postcodegebied van het bureau het meest in ligt. Zie de uitslag per wijk daarom als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners. De wijken zijn die van nu: de stembureaus van 2018 zijn ingedeeld in de huidige CBS-wijkindeling.
Uitslag per stembureau in De Fryske Marren · Verkiezingsuitslag van heel De Fryske Marren