Stembureau Party - Zalencentrum 't Haske Joure in De Fryske Marren (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Postcode 8501 BA · Wijk Joure

Hier waren 721 kiezers toegelaten (3,1% van alle toegelaten kiezers in De Fryske Marren) en zijn 720 geldige stemmen uitgebracht. CDA werd hier de grootste met 24,4% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
CDA 176 24,4% 23,8% +0,6 pp 3,2%
FNP 125 17,4% 20,0% −2,6 pp 2,7%
VVD 107 14,9% 12,7% +2,2 pp 3,6%
PvdA 93 12,9% 12,3% +0,6 pp 3,3%
D66 91 12,6% 7,1% +5,5 pp 5,5%
GROENLINKS 69 9,6% 8,5% +1,1 pp 3,5%
ChristenUnie 26 3,6% 5,6% −2,0 pp 2,0%
Burgerpartij De Fryske Marren 25 3,5% 3,7% −0,3 pp 2,9%
Nieuwe Communistische Partij-NCPN 8 1,1% 6,3% −5,2 pp 0,5%
Blanco1Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig0Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel De Fryske Marren, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Lucienne Boelsma - Hoekstra (CDA) · 76 stemmen · 10,6% van alle stemmen hier
  2. Jeannet Speelman - Drees (D66) · 76 stemmen · 10,6% van alle stemmen hier
  3. Jos Boerland (VVD) · 69 stemmen · 9,6% van alle stemmen hier
  4. Gerda de Vries - Suierveld (FNP) · 62 stemmen · 8,6% van alle stemmen hier
  5. Henk Alderse Baas (CDA) · 42 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
  6. Wietze de Haan (PvdA) · 39 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
  7. Matthijs Sikkes - van den Berg (GROENLINKS) · 34 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
  8. Jan Volbeda (FNP) · 27 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
  9. Ineke Swart - Jorna (PvdA) · 26 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
  10. Tino van der Heijden (GROENLINKS) · 19 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  11. Gerard ten Boom (Burgerpartij De Fryske Marren) · 18 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  12. Johan Dijkstra (PvdA) · 16 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  13. Sytze Holtrop (ChristenUnie) · 15 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  14. Anne Merkuur (GROENLINKS) · 15 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  15. Durk Durksz (FNP) · 14 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier +5,5 pp meer dan gemiddeld in De Fryske Marren.
  • Qua gewicht is dit het 11e van de 45 stembureaus: 3,1% van alle geldige stemmen in De Fryske Marren en 0,0107% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 32 stemmen in De Fryske Marren komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen669
Geldige volmachtbewijzen52
Toegelaten kiezers721
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)721
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig1 (0,1%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,14% van de stembiljetten, tegen 0,60% in De Fryske Marren en 0,85% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in De Fryske Marren

Alle stembureaus in De Fryske Marren

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.