Stembureau Party- en Zalencentrum 't Haske (dinsdag) in De Fryske Marren (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 8501 BA · Wijk Joure

Hier waren 583 kiezers toegelaten (2,4% van alle toegelaten kiezers in De Fryske Marren) en zijn 581 geldige stemmen uitgebracht. FNP werd hier de grootste met 21,2% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
FNP 123 21,2% 20,5% +0,7 pp 2,5%
CDA 106 18,2% 18,8% −0,6 pp 2,4%
VVD 77 13,3% 11,0% +2,2 pp 2,9%
PvdA 74 12,7% 9,1% +3,7 pp 3,4%
GROENLINKS 63 10,8% 8,0% +2,8 pp 3,3%
Burgerpartij De Fryske Marren 43 7,4% 5,4% +2,0 pp 3,3%
D66 36 6,2% 4,5% +1,7 pp 3,4%
KFM 32 5,5% 9,5% −4,0 pp 1,4%
ChristenUnie 12 2,1% 4,1% −2,0 pp 1,2%
Forum voor Democratie 9 1,5% 4,1% −2,6 pp 0,9%
Nieuwe Communistische Partij-NCPN 6 1,0% 4,9% −3,8 pp 0,5%
Blanco2Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig0Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel De Fryske Marren, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Gerda de Vries-Suierveld (FNP) · 88 stemmen · 15,1% van alle stemmen hier
  2. Lucienne Boelsma-Hoekstra (CDA) · 55 stemmen · 9,5% van alle stemmen hier
  3. Anne Merkuur (GROENLINKS) · 45 stemmen · 7,7% van alle stemmen hier
  4. Ivo de Wolff (VVD) · 32 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
  5. S.D. van der Meer (PvdA) · 27 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
  6. Jeannet Speelman (D66) · 27 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
  7. J. Dijkstra (PvdA) · 22 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
  8. Gerard ten Boom (Burgerpartij De Fryske Marren) · 21 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
  9. Kees Mulder (CDA) · 16 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  10. Jan van Zanden (CDA) · 15 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  11. Jos Boerland (VVD) · 15 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  12. G.E.M. Swart-Jorna (PvdA) · 13 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  13. Wouter Wouda (FNP) · 12 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  14. Tino van der Heijden (GROENLINKS) · 11 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  15. Obe Veldman (KFM) · 11 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: KFM haalde hier −4,0 pp minder dan gemiddeld in De Fryske Marren.
  • Qua gewicht is dit het 13e van de 52 stembureaus: 2,4% van alle geldige stemmen in De Fryske Marren en 0,0084% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 41 stemmen in De Fryske Marren komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen542
Geldige volmachtbewijzen41
Toegelaten kiezers583
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)583
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig2 (0,3%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,34% van de stembiljetten, tegen 0,33% in De Fryske Marren en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in De Fryske Marren

Alle stembureaus in De Fryske Marren

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.