Stembureau Café Rest Tjeukemeer, Oosterzee in De Fryske Marren (2018)
Postcode 8536 TS · Wijk Oosterzee
Hier waren 424 kiezers toegelaten (1,8% van alle toegelaten kiezers in De Fryske Marren) en zijn 419 geldige stemmen uitgebracht. CDA werd hier de grootste met 18,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| CDA | 79 | 18,9% | 23,8% | −4,9 pp | 1,4% |
| Nieuwe Communistische Partij-NCPN | 62 | 14,8% | 6,3% | +8,5 pp | 4,2% |
| FNP | 60 | 14,3% | 20,0% | −5,7 pp | 1,3% |
| ChristenUnie | 55 | 13,1% | 5,6% | +7,5 pp | 4,2% |
| PvdA | 46 | 11,0% | 12,3% | −1,3 pp | 1,6% |
| VVD | 37 | 8,8% | 12,7% | −3,8 pp | 1,3% |
| D66 | 35 | 8,4% | 7,1% | +1,3 pp | 2,1% |
| GROENLINKS | 34 | 8,1% | 8,5% | −0,4 pp | 1,7% |
| Burgerpartij De Fryske Marren | 11 | 2,6% | 3,7% | −1,1 pp | 1,3% |
| Blanco | 5 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel De Fryske Marren, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Rinze Visser (Nieuwe Communistische Partij-NCPN) · 50 stemmen · 11,9% van alle stemmen hier
- Haaije de Jong (ChristenUnie) · 46 stemmen · 11,0% van alle stemmen hier
- Wietze de Haan (PvdA) · 32 stemmen · 7,6% van alle stemmen hier
- Johannes van der Pal (FNP) · 31 stemmen · 7,4% van alle stemmen hier
- Lucienne Boelsma - Hoekstra (CDA) · 31 stemmen · 7,4% van alle stemmen hier
- Ria Derks (CDA) · 19 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Jos Boerland (VVD) · 17 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Toine Trommelen (D66) · 16 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Matthijs Sikkes - van den Berg (GROENLINKS) · 14 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Jan Volbeda (FNP) · 12 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Egbert Oenema (CDA) · 11 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Jeannet Speelman - Drees (D66) · 10 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Susanne van Dijk (GROENLINKS) · 8 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Anne Merkuur (GROENLINKS) · 7 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Gerda de Vries - Suierveld (FNP) · 6 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Nieuwe Communistische Partij-NCPN haalde hier +8,5 pp meer dan gemiddeld in De Fryske Marren.
- Qua gewicht is dit het 27e van de 45 stembureaus: 1,8% van alle geldige stemmen in De Fryske Marren en 0,0062% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 55 stemmen in De Fryske Marren komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 387 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 37 |
| Toegelaten kiezers | 424 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 424 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 5 (1,2%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,18% van de stembiljetten, tegen 0,60% in De Fryske Marren en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in De Fryske Marren
- Doarpshûs, Rottum 457 stemmen · FNP 25%
- Dorpshuis De Buorkerij, Terherne 379 stemmen · FNP 28%
- Zalencentrum De Treemter, Balk 482 stemmen · FNP 25%
- Ons Gebouw, Harich 354 stemmen · CDA 33%
- De Hoekstien, Langweer 503 stemmen · CDA 22%
- SCC De Poarte, Sloten 327 stemmen · FNP 27%
Alle stembureaus in De Fryske Marren
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.