Hoe stemde Castricum-Noord in Castricum in 2025?

Ook bekijken: 2026 · 2023 · 2022 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Kooiweg, Oranjebuurt

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 2 stembureaus in Castricum-Noord 2.931 geldige stemmen uitgebracht (11,4% van alle stemmen in Castricum). D66 werd hier de grootste met 24,0%. Vergeleken met heel Castricum scoorden GroenLinks-PvdA (+3,7 pp) en D66 (+2,5 pp) hier hoger en VVD (−3,3 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
D66 702 24,0% 21,5% +2,5 pp
GroenLinks-PvdA 584 19,9% 16,2% +3,7 pp
VVD 437 14,9% 18,2% −3,3 pp
CDA 299 10,2% 11,7% −1,5 pp
PVV 277 9,5% 10,0% −0,6 pp
JA21 186 6,3% 6,7% −0,3 pp
Forum voor Democratie 129 4,4% 4,9% −0,5 pp
Partij voor de Dieren 86 2,9% 2,5% +0,4 pp
BBB 51 1,7% 2,4% −0,6 pp
SP 51 1,7% 1,4% +0,4 pp
50PLUS 31 1,1% 1,4% −0,3 pp
Volt 31 1,1% 1,0% +0,1 pp
ChristenUnie 22 0,8% 0,5% +0,2 pp
NSC 10 0,3% 0,3% +0,0 pp
BVNL 8 0,3% 0,2% +0,0 pp
DENK 6 0,2% 0,3% −0,1 pp
Vrede voor Dieren 6 0,2% 0,2% −0,0 pp
BIJ1 4 0,1% 0,1% −0,0 pp
LP 4 0,1% 0,1% +0,0 pp
SGP 3 0,1% 0,2% −0,1 pp
FNP 2 0,1% 0,0% +0,0 pp
DE LINIE 1 0,0% 0,1% −0,0 pp
NL PLAN 1 0,0% 0,0% −0,0 pp
Piratenpartij 0 0,0% 0,1% −0,1 pp

Stembureaus in Castricum-Noord

Andere wijken in Castricum

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Castricum · Alle stembureaus