Hoe stemde Schollevaar Noord in Capelle aan den IJssel in 2023?
Met stembureaus in onder meer: Kunstenaarsbuurt-noord, Sporenbuurt-west
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 2 stembureaus in Schollevaar Noord 2.109 geldige stemmen uitgebracht (6,0% van alle stemmen in Capelle aan den IJssel). PVV werd hier de grootste met 29,8%. Vergeleken met heel Capelle aan den IJssel scoorden PVV (+3,0 pp) en Nieuw Sociaal Contract (+2,3 pp) hier hoger en SGP (−3,8 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 628 | 29,8% | 26,8% | +3,0 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 297 | 14,1% | 11,8% | +2,3 pp |
| GroenLinks-PvdA | 282 | 13,4% | 13,5% | −0,1 pp |
| VVD | 256 | 12,1% | 14,7% | −2,6 pp |
| SP | 105 | 5,0% | 3,4% | +1,6 pp |
| D66 | 95 | 4,5% | 5,3% | −0,8 pp |
| ChristenUnie | 60 | 2,8% | 2,7% | +0,1 pp |
| Forum voor Democratie | 59 | 2,8% | 2,9% | −0,1 pp |
| DENK | 57 | 2,7% | 2,6% | +0,1 pp |
| JA21 | 41 | 1,9% | 1,2% | +0,7 pp |
| Partij voor de Dieren | 40 | 1,9% | 1,9% | −0,0 pp |
| BBB | 39 | 1,8% | 1,8% | +0,1 pp |
| CDA | 35 | 1,7% | 2,6% | −1,0 pp |
| SGP | 24 | 1,1% | 4,9% | −3,8 pp |
| Volt | 22 | 1,0% | 1,2% | −0,1 pp |
| BIJ1 | 21 | 1,0% | 0,8% | +0,2 pp |
| 50PLUS | 17 | 0,8% | 0,6% | +0,2 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 16 | 0,8% | 0,6% | +0,1 pp |
| Nederland met een PLAN | 4 | 0,2% | 0,2% | +0,0 pp |
| PartijvdSport | 3 | 0,1% | 0,1% | +0,1 pp |
| Splinter | 3 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 2 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 2 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| LP | 1 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Schollevaar Noord
- De Vogeltuinen Kunstenaarsbuurt-noord · 2908 CC · 1.528 stemmen · PVV 28%
- Claypot church Sporenbuurt-west · 2908 BG · 581 stemmen · PVV 33%
Andere wijken in Capelle aan den IJssel
- Schollevaar Zuid 6.501 stemmen · PVV 30%
- Middelwatering Oost 5.987 stemmen · PVV 25%
- Capelle West en 's Gravenland 5.430 stemmen · PVV 26%
- Oostgaarde Noord 3.692 stemmen · PVV 30%
- Oostgaarde Zuid 3.495 stemmen · PVV 27%
- Schenkel 3.102 stemmen · PVV 22%
- Middelwatering West 2.997 stemmen · PVV 29%
- Rivium 1.554 stemmen · VVD 20%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.