Stembureau De Vogeltuinen in Capelle aan den IJssel (2023)
Postcode 2908 CC · Wijk Schollevaar Noord
Hier zijn 1.528 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 28,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 434 | 28,4% | 26,8% | +1,6 pp | 4,6% |
| Nieuw Sociaal Contract | 235 | 15,4% | 11,8% | +3,6 pp | 5,7% |
| GroenLinks-PvdA | 221 | 14,5% | 13,5% | +1,0 pp | 4,7% |
| VVD | 183 | 12,0% | 14,7% | −2,7 pp | 3,6% |
| SP | 87 | 5,7% | 3,4% | +2,3 pp | 7,3% |
| D66 | 75 | 4,9% | 5,3% | −0,4 pp | 4,1% |
| Forum voor Democratie | 38 | 2,5% | 2,9% | −0,4 pp | 3,8% |
| Partij voor de Dieren | 32 | 2,1% | 1,9% | +0,2 pp | 4,8% |
| BBB | 31 | 2,0% | 1,8% | +0,2 pp | 4,9% |
| ChristenUnie | 29 | 1,9% | 2,7% | −0,8 pp | 3,1% |
| DENK | 28 | 1,8% | 2,6% | −0,8 pp | 3,1% |
| CDA | 25 | 1,6% | 2,6% | −1,0 pp | 2,7% |
| JA21 | 22 | 1,4% | 1,2% | +0,2 pp | 5,2% |
| SGP | 19 | 1,2% | 4,9% | −3,7 pp | 1,1% |
| Volt | 18 | 1,2% | 1,2% | +0,0 pp | 4,4% |
| 50PLUS | 15 | 1,0% | 0,6% | +0,3 pp | 6,7% |
| BIJ1 | 14 | 0,9% | 0,8% | +0,1 pp | 5,2% |
| BVNL / Groep Van Haga | 11 | 0,7% | 0,6% | +0,1 pp | 5,1% |
| Nederland met een PLAN | 3 | 0,2% | 0,2% | +0,0 pp | 5,4% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 2 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 11,8% |
| PartijvdSport | 2 | 0,1% | 0,1% | +0,1 pp | 8,3% |
| Piratenpartij - De Groenen | 2 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 4,5% |
| LP | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp | 7,7% |
| Splinter | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,1 pp | 2,1% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Capelle aan den IJssel, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: SGP haalde hier −3,7 pp minder dan gemiddeld in Capelle aan den IJssel.
- Qua gewicht is dit het 5e van de 31 stembureaus: 4,4% van alle geldige stemmen in Capelle aan den IJssel en 0,0149% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 23 stemmen in Capelle aan den IJssel komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Capelle aan den IJssel
- MFC Fascinatio 1.554 stemmen · VVD 20%
- Gemeentehuis 1 1.421 stemmen · PVV 26%
- Rijckehove 1.665 stemmen · PVV 26%
- Buurthuis "de Wel" 1.378 stemmen · PVV 22%
- Oosterkerk 1.752 stemmen · PVV 28%
- PCB De Horizon 1.363 stemmen · PVV 25%
Alle stembureaus in Capelle aan den IJssel
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.