Stembureau Buurthuis de Wel in Capelle aan den IJssel (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 2906 VK · Wijk Schenkel

Hier waren 264 kiezers toegelaten (1,1% van alle toegelaten kiezers in Capelle aan den IJssel) en zijn 263 geldige stemmen uitgebracht. Leefbaar Capelle werd hier de grootste met 25,1% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
Leefbaar Capelle 66 25,1% 29,1% −4,0 pp 1,0%
ChristenUnie 31 11,8% 5,4% +6,3 pp 2,5%
D66 30 11,4% 12,4% −1,0 pp 1,0%
VVD 26 9,9% 10,8% −0,9 pp 1,0%
Capels Bewoners Belang 25 9,5% 7,1% +2,4 pp 1,5%
GROENLINKS 18 6,8% 6,4% +0,5 pp 1,2%
SP 17 6,5% 4,6% +1,8 pp 1,6%
CDA 17 6,5% 5,3% +1,2 pp 1,4%
SGP 14 5,3% 8,6% −3,3 pp 0,7%
PvdA 14 5,3% 6,2% −0,9 pp 1,0%
BVNL 5 1,9% 4,1% −2,2 pp 0,5%
Blanco1Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig0Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Capelle aan den IJssel, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Ans Hartnagel (Leefbaar Capelle) · 46 stemmen · 17,5% van alle stemmen hier
  2. Hilde Groenendijk-de Vries (ChristenUnie) · 17 stemmen · 6,5% van alle stemmen hier
  3. Harriët Westerdijk (VVD) · 15 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
  4. Martin van Gent (Capels Bewoners Belang) · 14 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
  5. Marc Wilson (Leefbaar Capelle) · 9 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
  6. Joost Stegeman (D66) · 9 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
  7. Arwin van Buuren (SGP) · 9 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
  8. Mediha Aktaş (GROENLINKS) · 9 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
  9. Jeroen Kolster (VVD) · 8 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  10. Zinho Schelkers (D66) · 8 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  11. Lisette Feuth (D66) · 8 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  12. Jolanda den Engelsman (CDA) · 8 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  13. Willem Vlot (SP) · 6 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  14. Peter Eilander (ChristenUnie) · 6 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  15. Sjoerd Geissler (PvdA) · 5 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: ChristenUnie haalde hier +6,3 pp meer dan gemiddeld in Capelle aan den IJssel.
  • Qua gewicht is dit het 41e van de 51 stembureaus: 1,1% van alle geldige stemmen in Capelle aan den IJssel en 0,0038% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 88 stemmen in Capelle aan den IJssel komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen241
Geldige volmachtbewijzen23
Toegelaten kiezers264
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)264
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig1 (0,4%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,38% van de stembiljetten, tegen 0,65% in Capelle aan den IJssel en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Capelle aan den IJssel

Alle stembureaus in Capelle aan den IJssel

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.