Stembureau Buurthuis "de Wel" in Capelle aan den IJssel
Postcode 2906 VK · Wijk Schenkel
Hier waren 983 kiezers toegelaten (4,0% van alle toegelaten kiezers in Capelle aan den IJssel) en zijn 975 geldige stemmen uitgebracht. Leefbaar Capelle werd hier de grootste met 29,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Leefbaar Capelle | 287 | 29,4% | 39,2% | −9,8 pp | 3,0% |
| GroenLinks-PvdA | 173 | 17,7% | 14,4% | +3,3 pp | 4,9% |
| D66 | 124 | 12,7% | 9,9% | +2,8 pp | 5,1% |
| VVD | 80 | 8,2% | 7,8% | +0,4 pp | 4,2% |
| Echt voor Capelle | 75 | 7,7% | 6,7% | +1,0 pp | 4,5% |
| CDA | 72 | 7,4% | 5,3% | +2,1 pp | 5,5% |
| SGP | 64 | 6,6% | 8,1% | −1,6 pp | 3,2% |
| ChristenUnie | 53 | 5,4% | 4,0% | +1,5 pp | 5,4% |
| SP | 25 | 2,6% | 2,1% | +0,5 pp | 4,9% |
| Wij Kleurrijk Capelle | 22 | 2,3% | 2,4% | −0,2 pp | 3,7% |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 6 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Capelle aan den IJssel, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Benne Kerver (Leefbaar Capelle) · 143 stemmen · 14,7% van alle stemmen hier
- Sjoerd Geissler (GroenLinks-PvdA) · 54 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
- Zinho Schelkers (D66) · 51 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- Mediha Aktaş (GroenLinks-PvdA) · 44 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Caroline Penterman (VVD) · 43 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Pieter Weijers (SGP) · 38 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Hilde Groenendijk-de Vries (ChristenUnie) · 38 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Anjali Bissumbhar (Leefbaar Capelle) · 36 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Erik Harinck (CDA) · 36 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Jannes van der Heide (Echt voor Capelle) · 35 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Isabel Monteiro da Veiga (GroenLinks-PvdA) · 33 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Willeke Klein (Leefbaar Capelle) · 30 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Alida Cyrus-Vreden (D66) · 24 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Kiki Kersten (D66) · 19 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Eric Faassen (Leefbaar Capelle) · 17 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Leefbaar Capelle haalde hier −9,8 pp minder dan gemiddeld in Capelle aan den IJssel.
- Qua gewicht is dit het 13e van de 28 stembureaus: 4,0% van alle geldige stemmen in Capelle aan den IJssel en 0,0128% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 25 stemmen in Capelle aan den IJssel komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 896 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 87 |
| Toegelaten kiezers | 983 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 983 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 8 (0,8%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,81% van de stembiljetten, tegen 0,52% in Capelle aan den IJssel en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Capelle aan den IJssel
- PCB De Horizon 978 stemmen · Leefbaar Capelle 42%
- Huis van de Wijk Fascinatio 975 stemmen · Leefbaar Capelle 33%
- Sportpark 't Slot 1.043 stemmen · Leefbaar Capelle 39%
- Bermensteyn 877 stemmen · Leefbaar Capelle 41%
- Het Kinderlab 1.067 stemmen · Leefbaar Capelle 43%
- Moria Kerk 823 stemmen · Leefbaar Capelle 37%
Alle stembureaus in Capelle aan den IJssel
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.