Hoe stemde Brunssum-Noord in Brunssum in 2025?
Met stembureaus in onder meer: De Kling, Lemmender
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 3 stembureaus in Brunssum-Noord 2.805 geldige stemmen uitgebracht (18,2% van alle stemmen in Brunssum). PVV werd hier de grootste met 37,1%. Vergeleken met heel Brunssum scoorden PVV (+3,0 pp) en CDA (+0,5 pp) hier hoger en D66 (−2,1 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 1.041 | 37,1% | 34,1% | +3,0 pp |
| CDA | 292 | 10,4% | 9,9% | +0,5 pp |
| VVD | 271 | 9,7% | 11,3% | −1,6 pp |
| GroenLinks-PvdA | 264 | 9,4% | 9,0% | +0,4 pp |
| D66 | 220 | 7,8% | 10,0% | −2,1 pp |
| Forum voor Democratie | 196 | 7,0% | 7,2% | −0,2 pp |
| JA21 | 180 | 6,4% | 6,1% | +0,3 pp |
| 50PLUS | 80 | 2,9% | 2,7% | +0,1 pp |
| SP | 73 | 2,6% | 2,7% | −0,1 pp |
| BBB | 65 | 2,3% | 2,1% | +0,2 pp |
| DENK | 38 | 1,4% | 0,7% | +0,6 pp |
| Partij voor de Dieren | 27 | 1,0% | 1,4% | −0,4 pp |
| Volt | 16 | 0,6% | 0,5% | +0,0 pp |
| NSC | 11 | 0,4% | 0,4% | +0,0 pp |
| ChristenUnie | 9 | 0,3% | 0,8% | −0,5 pp |
| SGP | 7 | 0,2% | 0,4% | −0,1 pp |
| Vrede voor Dieren | 5 | 0,2% | 0,2% | −0,0 pp |
| BVNL | 3 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp |
| BIJ1 | 2 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| DE LINIE | 2 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| LP | 2 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| Piratenpartij | 1 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| FNP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Brunssum-Noord
- Noorderhuis De Kling · 6441 JJ · 1.080 stemmen · PVV 30%
- Microhal 2 Lemmender · 6441 HW · 886 stemmen · PVV 42%
- Microhal 1 Lemmender · 6441 HW · 839 stemmen · PVV 41%
Andere wijken in Brunssum
- Brunssum-Centrum 5.294 stemmen · PVV 31%
- Brunssum-West 4.185 stemmen · PVV 31%
- Brunssum-Zuid 1.694 stemmen · PVV 37%
- Brunssum-Oost 1.417 stemmen · PVV 45%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.