Uitslag per stembureau in Borger-Odoorn (2022)
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 telde Borger-Odoorn 32 stembureaus. Het zwaarste stembureau, Gemeentehuis Exloo, leverde 7,7% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 21%.
Bekijk de uitslag per wijk in Borger-Odoorn
Wat valt op
- 3 van de 32 stembureaus (9%) telde een ander aantal stembiljetten dan er kiezers waren toegelaten; landelijk is dat 18% van de stembureaus.
- 0 stembureaus (0%) telden de stembiljetten (deels) opnieuw; landelijk 0%.
- Ongeldige en blanco stemmen: 0,53% van de getelde stembiljetten (landelijk 0,55%).
Opvallende stembureaus
- Zwaarste stembureau: Gemeentehuis Exloo 7,7% van de stemmen
- Lichtste stembureau: Borgerhof Borger 0,5% van de stemmen
- Meest afwijkend stemgedrag: Dorpshuis Westdrp-Ellertshaar CDA +24,8 procentpunt
- Meeste ongeldige en blanco stemmen: Dorpshuis mr Hekmanhoes Drouwen 1,7% van de stembiljetten
Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten
Een klein verschil tussen het aantal stembiljetten en het aantal toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude: stembureaus onderzoeken zulke verschillen en tellen zo nodig opnieuw. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel. Een verschil telt hier als opvallend bij 3 stembiljetten of 1% van de kiezers of meer.
Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst
| Stembureau | Toegelaten kiezers | Aandeel opkomst | Geldige stemmen | Gewicht gemeente | Gewicht landelijk | Grootste partij | Wijkt het meest af | Ongeldig/blanco | Telverschil |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Gemeentehuis Exloo 7875 AD | 844 | 7,7% | 840 | #1 · 7,7% | 0,0122% | Gemeentebelangen Borger-Odoorn (31%) | D66 +4,4 procentpunt | 4 (0,5%) | 0 |
| Sporthal De Koel 9531 CH | 792 | 7,2% | 790 | #2 · 7,2% | 0,0115% | Gemeentebelangen Borger-Odoorn (29%) | Leefbaar Borger-Odoorn −5,8 procentpunt | 2 (0,3%) | 0 |
| Voetbalvereniging Nieuw-Buinen 9521 AX | 645 | 5,9% | 639 | #3 · 5,8% | 0,0093% | Gemeentebelangen Borger-Odoorn (26%) | PvdA +7,5 procentpunt | 6 (0,9%) | 0 |
| Ons Dorpshuis Valthe 7872 PL | 623 | 5,7% | 621 | #4 · 5,7% | 0,0090% | Gemeentebelangen Borger-Odoorn (37%) | Gemeentebelangen Borger-Odoorn +5,5 procentpunt | 3 (0,5%) | +1 |
| Oringer Marke 7873 BB | 618 | 5,6% | 618 | #5 · 5,7% | 0,0090% | Gemeentebelangen Borger-Odoorn (42%) | Gemeentebelangen Borger-Odoorn +11,0 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Brughuus 7876 EH | 516 | 4,7% | 514 | #6 · 4,7% | 0,0075% | Gemeentebelangen Borger-Odoorn (34%) | Leefbaar Borger-Odoorn +10,1 procentpunt | 2 (0,4%) | 0 |
| Ontmoetingscentrum 't Anker 9531 AA | 475 | 4,3% | 473 | #7 · 4,3% | 0,0069% | Gemeentebelangen Borger-Odoorn (26%) | CDA +6,8 procentpunt | 2 (0,4%) | 0 |
| Sporthal De Koel 9531 CH | 460 | 4,2% | 459 | #8 · 4,2% | 0,0067% | Gemeentebelangen Borger-Odoorn (31%) | Leefbaar Borger-Odoorn −8,3 procentpunt | 1 (0,2%) | 0 |
| Hunsow-hal 2e Exloërmond 9571 BB | 458 | 4,2% | 457 | #9 · 4,2% | 0,0066% | Leefbaar Borger-Odoorn (26%) | Leefbaar Borger-Odoorn +12,7 procentpunt | 1 (0,2%) | 0 |
| Akkervarken 7876 EH | 428 | 3,9% | 426 | #10 · 3,9% | 0,0062% | Gemeentebelangen Borger-Odoorn (45%) | Gemeentebelangen Borger-Odoorn +14,0 procentpunt | 3 (0,7%) | +1 |
| VanSlag 9531 AG | 402 | 3,7% | 396 | #11 · 3,6% | 0,0057% | Gemeentebelangen Borger-Odoorn (31%) | PvdA +5,9 procentpunt | 6 (1,5%) | 0 |
| H.R. Hartlief Buinen 9528 PC | 362 | 3,3% | 363 | #12 · 3,3% | 0,0053% | Gemeentebelangen Borger-Odoorn (27%) | VVD +7,4 procentpunt | 1 (0,3%) | +2 |
| De Viersprong 9524 PA | 366 | 3,3% | 361 | #13 · 3,3% | 0,0052% | Gemeentebelangen Borger-Odoorn (39%) | Gemeentebelangen Borger-Odoorn +7,7 procentpunt | 5 (1,4%) | 0 |
| Dorpshuis mr Hekmanhoes Drouwen 9533 PL | 350 | 3,2% | 344 | #14 · 3,1% | 0,0050% | Gemeentebelangen Borger-Odoorn (25%) | GROENLINKS +13,3 procentpunt | 6 (1,7%) | 0 |
| Dorpshuis Oes Hokkie Klijndijk 7871 PA | 323 | 2,9% | 323 | #15 · 3,0% | 0,0047% | Gemeentebelangen Borger-Odoorn (25%) | Leefbaar Borger-Odoorn +10,0 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Verenigingsgebouw Nieuw-Buinen 9521 CB | 326 | 3,0% | 322 | #16 · 2,9% | 0,0047% | Gemeentebelangen Borger-Odoorn (28%) | CDA +7,5 procentpunt | 4 (1,2%) | 0 |
| Cultuurcentrum Odeon 9571 BG | 323 | 2,9% | 321 | #17 · 2,9% | 0,0047% | Gemeentebelangen Borger-Odoorn (29%) | ChristenUnie +6,6 procentpunt | 2 (0,6%) | 0 |
| Sporthal De Koel 9571 CH | 321 | 2,9% | 319 | #18 · 2,9% | 0,0046% | Gemeentebelangen Borger-Odoorn (26%) | CDA +8,0 procentpunt | 2 (0,6%) | 0 |
| Dorpshuis Odoornerveen 7874 TD | 248 | 2,3% | 246 | #19 · 2,2% | 0,0036% | Gemeentebelangen Borger-Odoorn (43%) | Gemeentebelangen Borger-Odoorn +12,0 procentpunt | 2 (0,8%) | 0 |
| Voetbalvereniging Nieuw-Buinen 9521 AX | 241 | 2,2% | 241 | #20 · 2,2% | 0,0035% | Gemeentebelangen Borger-Odoorn (25%) | VVD −6,4 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Dorpshuis Assekolke Drouwenermond 9523 TA | 227 | 2,1% | 226 | #21 · 2,1% | 0,0033% | Gemeentebelangen Borger-Odoorn (32%) | Leefbaar Borger-Odoorn +10,1 procentpunt | 1 (0,4%) | 0 |
| Oringer Marke 7873 BB | 220 | 2,0% | 220 | #22 · 2,0% | 0,0032% | Gemeentebelangen Borger-Odoorn (40%) | Gemeentebelangen Borger-Odoorn +8,5 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Eeserhof 9536 PD | 220 | 2,0% | 218 | #23 · 2,0% | 0,0032% | Gemeentebelangen Borger-Odoorn (27%) | VVD +6,6 procentpunt | 2 (0,9%) | 0 |
| Brughuus 7876 BB | 199 | 1,8% | 199 | #24 · 1,8% | 0,0029% | Gemeentebelangen Borger-Odoorn (32%) | Leefbaar Borger-Odoorn +15,8 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Oringer Marke 7873 BB | 180 | 1,6% | 180 | #25 · 1,6% | 0,0026% | Gemeentebelangen Borger-Odoorn (32%) | VVD +9,0 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Buurthuis De Badde 9573 PC | 164 | 1,5% | 162 | #26 · 1,5% | 0,0023% | Gemeentebelangen Borger-Odoorn (27%) | CDA +10,2 procentpunt | 2 (1,2%) | 0 |
| Dorpshuis Drouwenerveen 9525 TE | 141 | 1,3% | 140 | #27 · 1,3% | 0,0020% | Gemeentebelangen Borger-Odoorn (24%) | GROENLINKS +7,5 procentpunt | 1 (0,7%) | 0 |
| Voetbalvereniging Nieuw-Buinen 9521 AX | 138 | 1,3% | 138 | #28 · 1,3% | 0,0020% | PvdA (29%) | PvdA +13,1 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Brughuus 7876 GJ | 132 | 1,2% | 132 | #29 · 1,2% | 0,0019% | Gemeentebelangen Borger-Odoorn (30%) | ChristenUnie +6,3 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Dorpshuis Westdrp-Ellertshaar 9534 PA | 125 | 1,1% | 125 | #30 · 1,1% | 0,0018% | CDA (37%) | CDA +24,8 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| De Paasbergen 7873 BE | 67 | 0,6% | 67 | #31 · 0,6% | 0,0010% | Gemeentebelangen Borger-Odoorn (28%) | PvdA +5,0 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
| Borgerhof Borger 9531 AL | 55 | 0,5% | 55 | #32 · 0,5% | 0,0008% | Gemeentebelangen Borger-Odoorn (44%) | Gemeentebelangen Borger-Odoorn +12,6 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
Aandeel opkomst: het deel van alle toegelaten kiezers in Borger-Odoorn dat bij dit stembureau stemde. De Kiesraad publiceert niet hoeveel kiesgerechtigden bij een stembureau horen, dus een opkomstpercentage per stembureau is niet te geven. Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen. Telverschil: getelde stembiljetten min toegelaten kiezers.
De uitslag van Borger-Odoorn per partij
Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.