Uitslag per stembureau in Beuningen (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 telde Beuningen 18 stembureaus. Het zwaarste stembureau, Dorpshuis De Lèghe Polder, leverde 10,3% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 28%.

Bekijk de uitslag per wijk in Beuningen

Wat valt op

  • 4 van de 18 stembureaus (22%) telde een ander aantal stembiljetten dan er kiezers waren toegelaten; landelijk is dat 18% van de stembureaus.
  • 0 stembureaus (0%) telden de stembiljetten (deels) opnieuw; landelijk 0%.
  • Ongeldige en blanco stemmen: 0,68% van de getelde stembiljetten (landelijk 0,55%).

Opvallende stembureaus

Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten

Een klein verschil tussen het aantal stembiljetten en het aantal toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude: stembureaus onderzoeken zulke verschillen en tellen zo nodig opnieuw. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel. Een verschil telt hier als opvallend bij 3 stembiljetten of 1% van de kiezers of meer.

Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst

Stembureau Toegelaten kiezers Aandeel opkomst Geldige stemmen Gewicht gemeente Gewicht landelijk Grootste partij Wijkt het meest af Ongeldig/blanco Telverschil
Dorpshuis De Lèghe Polder 6641 DC 1.097 10,3% 1.088 #1 · 10,3% 0,0158% Beuningen Nu & Morgen (27%) VVD −4,1 procentpunt 8 (0,7%) −1
Sporthal De Tinnegieter 6641 DH 1.014 9,5% 1.003 #2 · 9,5% 0,0145% Beuningen Nu & Morgen (26%) VVD −3,4 procentpunt 11 (1,1%) 0
MFA 't Hart Ewijk 6644 EA 893 8,4% 883 #3 · 8,3% 0,0128% Beuningen Nu & Morgen (27%) CDA +9,1 procentpunt 10 (1,1%) 0
Gemeentehuis Beuningen Early Voting dinsdag 6641 AE 864 8,1% 861 #4 · 8,1% 0,0125% Beuningen Nu & Morgen (24%) Beuningen Nu & Morgen −3,3 procentpunt 3 (0,3%) 0
Droom! Beuningen 6641 SZ 848 7,9% 843 #5 · 8,0% 0,0122% VVD (22%) Beuningen Nu & Morgen −9,4 procentpunt 5 (0,6%) 0
Tennisclub De Linden 6641 KH 720 6,7% 717 #6 · 6,8% 0,0104% Beuningen Nu & Morgen (26%) D66 +4,2 procentpunt 3 (0,4%) 0
Dorpshuis De Kloosterhof 6551 EB 704 6,6% 697 #7 · 6,6% 0,0101% Beuningen Nu & Morgen (40%) Beuningen Nu & Morgen +12,4 procentpunt 7 (1,0%) 0
Gemeetehuis Beuningen 6641 AE 635 6,0% 631 #8 · 6,0% 0,0091% Beuningen Nu & Morgen (27%) VVD +4,2 procentpunt 3 (0,5%) −1
Scouting Beuningen '76 6551 DR 611 5,7% 606 #9 · 5,7% 0,0088% VVD (32%) VVD +13,6 procentpunt 5 (0,8%) 0
Gemeentehuis Beuningen Early Voting maandag 6641 AE 605 5,7% 602 #10 · 5,7% 0,0087% Beuningen Nu & Morgen (23%) Beuningen Nu & Morgen −4,2 procentpunt 5 (0,8%) +2
Ontmoetingscentrum De Paulus 6645 BT 528 4,9% 525 #11 · 5,0% 0,0076% Beuningen Nu & Morgen (39%) Beuningen Nu & Morgen +11,5 procentpunt 3 (0,6%) 0
Voetbalvereniging Ewijk 6644 CH 515 4,8% 512 #12 · 4,8% 0,0074% Beuningen Nu & Morgen (33%) Beuningen Nu & Morgen +5,0 procentpunt 2 (0,4%) −1
Korfbalvereniging NAS 6641 TZ 330 3,1% 328 #13 · 3,1% 0,0048% Beuningen Nu & Morgen (31%) CDA −6,6 procentpunt 2 (0,6%) 0
Theater de Molen Beuningen 6641 BK 322 3,0% 320 #14 · 3,0% 0,0046% Beuningen Nu & Morgen (27%) VVD −3,0 procentpunt 2 (0,6%) 0
Scouting Sint Andriesgroep Weurt 6551 ZZ 297 2,8% 295 #15 · 2,8% 0,0043% GROENLINKS (28%) GROENLINKS +16,6 procentpunt 2 (0,7%) 0
Ontmoetingscentrum De Paulus Early Voting dinsdag 6645 BT 287 2,7% 285 #16 · 2,7% 0,0041% Beuningen Nu & Morgen (37%) Beuningen Nu & Morgen +9,6 procentpunt 2 (0,7%) 0
Muziekcentrum ULTO 6645 AD 243 2,3% 243 #17 · 2,3% 0,0035% Beuningen Nu & Morgen (33%) CDA +7,1 procentpunt 0 (0,0%) 0
Ontmoetingscentrum De Paulus Early Voting maandag 6645 BT 159 1,5% 159 #18 · 1,5% 0,0023% Beuningen Nu & Morgen (30%) D66 +8,0 procentpunt 0 (0,0%) 0

Aandeel opkomst: het deel van alle toegelaten kiezers in Beuningen dat bij dit stembureau stemde. De Kiesraad publiceert niet hoeveel kiesgerechtigden bij een stembureau horen, dus een opkomstpercentage per stembureau is niet te geven. Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen. Telverschil: getelde stembiljetten min toegelaten kiezers.

De uitslag van Beuningen per partij

Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.