Uitslag per stembureau in Bergen NH (2023)
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 telde Bergen NH 18 stembureaus. De opkomst in de hele gemeente was 84,9%. Het zwaarste stembureau, 't Oude Raethuys, leverde 8,8% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 23%.
Bekijk de uitslag per wijk in Bergen NH
Opvallende stembureaus
- Zwaarste stembureau: 't Oude Raethuys 8,8% van de stemmen
- Lichtste stembureau: Hotel Victoria 1,5% van de stemmen
- Meest afwijkend stemgedrag: Hotel Zuiderduin PVV +16,2 procentpunt
Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten
Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst
| Stembureau | Geldige stemmen | Gewicht gemeente | Gewicht landelijk | Grootste partij | Wijkt het meest af |
|---|---|---|---|---|---|
| 't Oude Raethuys 1861 KS | 1.821 | #1 · 8,8% | 0,0177% | VVD (29%) | VVD +8,2 procentpunt |
| Sportcentrum De Beeck 1862 BC | 1.480 | #2 · 7,1% | 0,0144% | VVD (21%) | PVV −4,2 procentpunt |
| Gymzaal Jan Hogervorst 1861 LN | 1.413 | #3 · 6,8% | 0,0137% | GroenLinks-PvdA (24%) | PVV −9,5 procentpunt |
| Zorgcentrum De Marke 1862 JA | 1.348 | #4 · 6,5% | 0,0131% | GroenLinks-PvdA (22%) | GroenLinks-PvdA +4,3 procentpunt |
| Frankenstate 1861 HD | 1.327 | #5 · 6,4% | 0,0129% | VVD (35%) | VVD +13,6 procentpunt |
| Ontmoetingscentrum T&O 1862 XT | 1.252 | #6 · 6,0% | 0,0122% | GroenLinks-PvdA (23%) | GroenLinks-PvdA +5,0 procentpunt |
| O.K. Verenigingsgebouw 1931 CA | 1.249 | #7 · 6,0% | 0,0121% | PVV (34%) | PVV +13,8 procentpunt |
| Dorpshuis Hanswijk 1934 CP | 1.216 | #8 · 5,9% | 0,0118% | PVV (26%) | PVV +5,3 procentpunt |
| Gymzaal Gruttoweg 1873 JC | 1.161 | #9 · 5,6% | 0,0113% | PVV (20%) | VVD −3,3 procentpunt |
| Boswaidschool 1934 GN | 1.143 | #10 · 5,5% | 0,0111% | PVV (29%) | PVV +8,1 procentpunt |
| Dorpscentrum De Blinkerd 1871 EM | 1.104 | #11 · 5,3% | 0,0107% | VVD (21%) | PVV −5,8 procentpunt |
| Dorpshuis De Schulp 1935 EB | 1.100 | #12 · 5,3% | 0,0107% | PVV (31%) | PVV +10,1 procentpunt |
| Hotel Zuiderduin 1931 VL | 1.059 | #13 · 5,1% | 0,0103% | PVV (37%) | PVV +16,2 procentpunt |
| SBB Schoorlse Duinen 1871 HA | 1.035 | #14 · 5,0% | 0,0101% | GroenLinks-PvdA (23%) | PVV −7,9 procentpunt |
| Hotel Merlet 1871 AC | 1.025 | #15 · 4,9% | 0,0100% | VVD (22%) | PVV −8,2 procentpunt |
| Abdijwinkel 1935 AR | 868 | #16 · 4,2% | 0,0084% | PVV (28%) | PVV +7,5 procentpunt |
| Sporthal De Watertoren 1931 BA | 830 | #17 · 4,0% | 0,0081% | PVV (35%) | PVV +14,8 procentpunt |
| Hotel Victoria 1865 AB | 314 | #18 · 1,5% | 0,0031% | VVD (28%) | VVD +7,0 procentpunt |
Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen.
De uitslag van Bergen NH per partij
Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.