Stembureau 29 Zorgcentrum de Elf Ranken 2 in Barendrecht (2018)
Postcode 2993 DL · Wijk Waterkant
Hier waren 779 kiezers toegelaten (3,8% van alle toegelaten kiezers in Barendrecht) en zijn 776 geldige stemmen uitgebracht. EVB werd hier de grootste met 50,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| EVB | 391 | 50,4% | 44,7% | +5,7 pp | 4,3% |
| VVD | 129 | 16,6% | 11,5% | +5,1 pp | 5,5% |
| PvdA | 71 | 9,1% | 8,1% | +1,0 pp | 4,3% |
| CDA | 54 | 7,0% | 12,2% | −5,2 pp | 2,2% |
| SGP-ChristenUnie | 51 | 6,6% | 11,8% | −5,2 pp | 2,1% |
| D66 | 42 | 5,4% | 5,5% | −0,1 pp | 3,7% |
| GROENLINKS | 38 | 4,9% | 6,3% | −1,4 pp | 3,0% |
| Blanco | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Barendrecht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Lennart van der Linden (EVB) · 210 stemmen · 27,1% van alle stemmen hier
- Matthijs van der Welle (VVD) · 87 stemmen · 11,2% van alle stemmen hier
- Miranda Mes-le Feber (EVB) · 65 stemmen · 8,4% van alle stemmen hier
- Reshma Roopram (PvdA) · 45 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
- Leendert Mijnders (SGP-ChristenUnie) · 26 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Peter Luijendijk (CDA) · 25 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Dirk Vermaat (EVB) · 22 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Nicoline Blankenstein-van Heugten (EVB) · 19 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Arie Kooijman (GROENLINKS) · 18 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Marcel van Prehn (D66) · 17 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Jacinta Floor (VVD) · 16 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Marianne Tijssen-Humme (D66) · 16 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Els Schaap-Holsheimer (EVB) · 12 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Gerdien de Lange-Leguijt (CDA) · 12 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Tanja de Jonge (GROENLINKS) · 11 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: EVB haalde hier +5,7 pp meer dan gemiddeld in Barendrecht.
- Qua gewicht is dit het 14e van de 24 stembureaus: 3,8% van alle geldige stemmen in Barendrecht en 0,0115% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 26 stemmen in Barendrecht komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 692 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 87 |
| Toegelaten kiezers | 779 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 780 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +1 |
| Blanco en ongeldig | 4 (0,5%) |
Er zijn 1 stembiljet meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,51% van de stembiljetten, tegen 0,69% in Barendrecht en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Barendrecht
- 08 Woonzorgcentrum Borgstede 776 stemmen · EVB 44%
- 22 Portakabin bij gem. gemaal 770 stemmen · EVB 54%
- 03 trouwzaal De Watertoren 806 stemmen · EVB 36%
- 01 Gemeentehuis 742 stemmen · EVB 43%
- 16 VoorzieningenclusterWaterpoort 812 stemmen · EVB 54%
- 12 Recreatieruimte De Boeg 727 stemmen · EVB 46%
Alle stembureaus in Barendrecht
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.