Stembureau Sporthal Waterpoort (2) in Barendrecht

Ook bekijken: 2025 · 2023 · 2022 · 2018

Postcode 2993 DL · Wijk Waterkant

Hier waren 975 kiezers toegelaten (4,4% van alle toegelaten kiezers in Barendrecht) en zijn 970 geldige stemmen uitgebracht. EVB werd hier de grootste met 51,0% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
EVB 495 51,0% 42,1% +8,9 pp 5,3%
GroenLinks-PvdA 108 11,1% 9,8% +1,3 pp 5,0%
Barendrechts Belang 101 10,4% 11,5% −1,1 pp 4,0%
VVD 78 8,0% 8,0% +0,1 pp 4,4%
71 7,3% 4,4% +2,9 pp 7,3%
CDA 51 5,3% 8,7% −3,5 pp 2,6%
SGP-ChristenUnie 35 3,6% 9,8% −6,1 pp 1,6%
D66 31 3,2% 5,6% −2,5 pp 2,5%
Blanco1Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig4Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Barendrecht, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Roeland Bol (EVB) · 194 stemmen · 20,0% van alle stemmen hier
  2. Margo Stolk (EVB) · 70 stemmen · 7,2% van alle stemmen hier
  3. Tina Jakoeb (GroenLinks-PvdA) · 57 stemmen · 5,9% van alle stemmen hier
  4. Jacinta Floor (VVD) · 57 stemmen · 5,9% van alle stemmen hier
  5. Lennart van der Linden (EVB) · 52 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
  6. Richard Carlebur (Barendrechts Belang) · 52 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
  7. Cihat Demir () · 39 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
  8. Johan Lengkeek (CDA) · 28 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
  9. Marien Blok (SGP-ChristenUnie) · 23 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  10. Marcel van Prehn (D66) · 22 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  11. Nika Akemann (Barendrechts Belang) · 19 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  12. Elvis Pereira () · 15 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
  13. Els Schaap-Holsheimer (EVB) · 13 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
  14. Jonathan Vrijman (EVB) · 11 stemmen · 1,1% van alle stemmen hier
  15. Hans Heiden (EVB) · 10 stemmen · 1,0% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: EVB haalde hier +8,9 pp meer dan gemiddeld in Barendrecht.
  • Qua gewicht is dit het 7e van de 23 stembureaus: 4,4% van alle geldige stemmen in Barendrecht en 0,0127% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 23 stemmen in Barendrecht komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen839
Geldige volmachtbewijzen136
Toegelaten kiezers975
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)975
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig5 (0,5%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,51% van de stembiljetten, tegen 0,38% in Barendrecht en 0,58% in heel Nederland.

Bij dit stembureau is bij de telling gemeld: toegelaten kiezers opnieuw vastgesteld.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Barendrecht

Alle stembureaus in Barendrecht

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.