Hoe stemde Centrum in Assen?

Ook bekijken: 2022

Met stembureaus in onder meer: Galgenveld, Cultureelkwartier, De Hertenkamp, Zuiderpark, Oranjebuurt

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 zijn bij de 7 stembureaus in Centrum 5.272 geldige stemmen uitgebracht (16,4% van alle stemmen in Assen). GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 20,0%. Vergeleken met heel Assen scoorden GroenLinks-PvdA (+3,0 pp) en D66 (+2,1 pp) hier hoger en ChristenUnie (−3,1 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
GroenLinks-PvdA 1.053 20,0% 17,0% +3,0 pp
ASSEN CENTRAAL 876 16,6% 18,4% −1,8 pp
D66 581 11,0% 8,9% +2,1 pp
VVD 497 9,4% 8,2% +1,2 pp
Stadspartij PLOP 400 7,6% 6,9% +0,7 pp
ChristenUnie 372 7,1% 10,2% −3,1 pp
CDA 338 6,4% 6,2% +0,2 pp
SP 269 5,1% 4,6% +0,5 pp
PVV 269 5,1% 6,2% −1,1 pp
Forum voor Democratie 205 3,9% 5,7% −1,8 pp
Leefbaar Assen 203 3,9% 3,8% +0,0 pp
50PLUS 183 3,5% 3,5% +0,0 pp
BVNL 26 0,5% 0,4% +0,1 pp
Blanco en ongeldig12Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Stembureaus in Centrum

Andere wijken in Assen

  • Marsdijk 5.607 stemmen · ASSEN CENTRAAL 19%
  • Kloosterveen 5.352 stemmen · ASSEN CENTRAAL 22%
  • Assen-Oost 4.121 stemmen · GroenLinks-PvdA 22%
  • Noorderpark 3.070 stemmen · ASSEN CENTRAAL 18%
  • Peelo 2.724 stemmen · ASSEN CENTRAAL 20%
  • Assen-West 2.174 stemmen · GroenLinks-PvdA 20%
  • Lariks 1.783 stemmen · ASSEN CENTRAAL 19%
  • Pittelo 1.406 stemmen · ASSEN CENTRAAL 18%
  • Buitengebied 564 stemmen · ASSEN CENTRAAL 21%

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Assen · Alle stembureaus