Stembureau Stembureau de Spreng II in Assen (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 9404 CC · Wijk Assen-Oost

Hier waren 386 kiezers toegelaten (1,4% van alle toegelaten kiezers in Assen) en zijn 384 geldige stemmen uitgebracht. Stadspartij PLOP werd hier de grootste met 16,4% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
Stadspartij PLOP 63 16,4% 15,2% +1,2 pp 1,5%
ChristenUnie 47 12,2% 14,2% −2,0 pp 1,2%
ASSEN CENTRAAL 43 11,2% 14,1% −2,9 pp 1,1%
SP 40 10,4% 7,1% +3,3 pp 2,0%
D66 39 10,2% 8,4% +1,8 pp 1,7%
PvdA 38 9,9% 9,6% +0,3 pp 1,4%
VVD 36 9,4% 9,1% +0,3 pp 1,4%
GROENLINKS 33 8,6% 8,7% −0,1 pp 1,4%
50PLUS 26 6,8% 5,9% +0,9 pp 1,6%
CDA 19 4,9% 7,7% −2,8 pp 0,9%
Blanco2Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig0Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Assen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Bouke Weening (ChristenUnie) · 22 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
  2. Henk Santing (Stadspartij PLOP) · 22 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
  3. Adinda Bornkamp (D66) · 22 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
  4. Jannie Drenthe (SP) · 22 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
  5. Clemens Otto (50PLUS) · 19 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
  6. Cindy Vorselman-Derksen (PvdA) · 16 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
  7. Albert Smit (ASSEN CENTRAAL) · 15 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
  8. Janna Booij-Venekamp (Stadspartij PLOP) · 14 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
  9. Martin Rasker (VVD) · 14 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
  10. Willard Bouwmeester (PvdA) · 13 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
  11. Ria Haan (GROENLINKS) · 12 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
  12. Sjoerd Bakker (GROENLINKS) · 10 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  13. Ronald Witteman (CDA) · 9 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  14. Alwina van der Mark-Leijssenaar (ChristenUnie) · 8 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  15. Luc Rengers (ASSEN CENTRAAL) · 8 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: SP haalde hier +3,3 pp meer dan gemiddeld in Assen.
  • Qua gewicht is dit het 34e van de 49 stembureaus: 1,4% van alle geldige stemmen in Assen en 0,0056% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 73 stemmen in Assen komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen354
Geldige volmachtbewijzen32
Toegelaten kiezers386
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)386
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig2 (0,5%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,52% van de stembiljetten, tegen 0,42% in Assen en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Assen

Alle stembureaus in Assen

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.