Hoe stemde Vredenburg/Kronenburg in Arnhem in 2023?
Met stembureaus in onder meer: Vredenburg, Kronenburg
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 5 stembureaus in Vredenburg/Kronenburg 4.543 geldige stemmen uitgebracht (5,1% van alle stemmen in Arnhem). PVV werd hier de grootste met 24,6%. Vergeleken met heel Arnhem scoorden PVV (+5,5 pp) en Nieuw Sociaal Contract (+1,6 pp) hier hoger en GroenLinks-PvdA (−5,5 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 1.116 | 24,6% | 19,1% | +5,5 pp |
| GroenLinks-PvdA | 884 | 19,5% | 24,9% | −5,5 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 549 | 12,1% | 10,4% | +1,6 pp |
| VVD | 488 | 10,7% | 11,9% | −1,2 pp |
| D66 | 267 | 5,9% | 8,2% | −2,3 pp |
| DENK | 263 | 5,8% | 4,4% | +1,4 pp |
| SP | 200 | 4,4% | 3,7% | +0,7 pp |
| Partij voor de Dieren | 150 | 3,3% | 4,2% | −0,9 pp |
| Forum voor Democratie | 128 | 2,8% | 2,5% | +0,3 pp |
| ChristenUnie | 103 | 2,3% | 1,4% | +0,9 pp |
| BBB | 100 | 2,2% | 1,9% | +0,3 pp |
| CDA | 77 | 1,7% | 1,7% | −0,0 pp |
| Volt | 71 | 1,6% | 2,6% | −1,0 pp |
| BIJ1 | 38 | 0,8% | 0,9% | −0,1 pp |
| JA21 | 23 | 0,5% | 0,4% | +0,1 pp |
| 50PLUS | 20 | 0,4% | 0,4% | +0,1 pp |
| SGP | 17 | 0,4% | 0,3% | +0,1 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 15 | 0,3% | 0,5% | −0,1 pp |
| Splinter | 8 | 0,2% | 0,2% | +0,0 pp |
| LP | 7 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 6 | 0,1% | 0,1% | +0,1 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 6 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| Nederland met een PLAN | 5 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| Samen voor Nederland | 2 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
Stembureaus in Vredenburg/Kronenburg
- Kerkgebouw Apostolisch Genootschap Arnhem Vredenburg · 6835 AT · 1.430 stemmen · GroenLinks-PvdA 21%
- Jongerencentrum De Madser Kronenburg · 6831 EJ · 1.032 stemmen · PVV 31%
- Wijkaccommodatie Vredenburcht Vredenburg · 6835 CD · 801 stemmen · GroenLinks-PvdA 23%
- SWOA De Petersborg Vredenburg · 6835 DX · 680 stemmen · PVV 26%
- Rijn IJssel Kronenburgsingel Kronenburg · 6831 EX · 600 stemmen · PVV 29%
Andere wijken in Arnhem
- Centrum 7.820 stemmen · GroenLinks-PvdA 33%
- Schuytgraaf 7.368 stemmen · PVV 19%
- Rijkerswoerd 6.506 stemmen · PVV 29%
- De Laar 6.283 stemmen · PVV 30%
- Burgemeesterswijk/Hoogkamp 5.209 stemmen · GroenLinks-PvdA 32%
- Elderveld 4.926 stemmen · PVV 26%
- Presikhaaf-Oost 4.358 stemmen · PVV 24%
- Klarendal 4.211 stemmen · GroenLinks-PvdA 33%
- Geitenkamp 3.935 stemmen · GroenLinks-PvdA 28%
- St. Marten/Sonsbeek 3.505 stemmen · GroenLinks-PvdA 38%
- Malburgen-Oost (Zuid) 3.366 stemmen · PVV 26%
- Velperweg e.o. 2.973 stemmen · GroenLinks-PvdA 31%
- Monnikenhuizen 2.926 stemmen · GroenLinks-PvdA 27%
- Arnhemse Broek 2.921 stemmen · GroenLinks-PvdA 25%
- Spijkerkwartier 2.895 stemmen · GroenLinks-PvdA 36%
- Presikhaaf-West 2.497 stemmen · PVV 23%
- Alteveer/Cranevelt 2.495 stemmen · GroenLinks-PvdA 31%
- Malburgen-Oost (Noord) 2.327 stemmen · PVV 28%
- Heijenoord/Lombok 2.116 stemmen · GroenLinks-PvdA 40%
- Malburgen-West 1.955 stemmen · GroenLinks-PvdA 23%
- Elden 1.656 stemmen · PVV 24%
- Klingelbeek e.o. 1.198 stemmen · GroenLinks-PvdA 34%
- Schaarsbergen 1.141 stemmen · VVD 23%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.