Hoe stemde Alteveer/Cranevelt in Arnhem in 2023?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022 · 2018

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 2 stembureaus in Alteveer/Cranevelt 2.495 geldige stemmen uitgebracht (2,8% van alle stemmen in Arnhem). GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 31,2%. Vergeleken met heel Arnhem scoorden GroenLinks-PvdA (+6,3 pp) en D66 (+3,3 pp) hier hoger en PVV (−9,3 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
GroenLinks-PvdA 778 31,2% 24,9% +6,3 pp
VVD 376 15,1% 11,9% +3,2 pp
D66 287 11,5% 8,2% +3,3 pp
Nieuw Sociaal Contract 276 11,1% 10,4% +0,6 pp
PVV 245 9,8% 19,1% −9,3 pp
Partij voor de Dieren 110 4,4% 4,2% +0,2 pp
SP 104 4,2% 3,7% +0,4 pp
CDA 74 3,0% 1,7% +1,3 pp
Volt 67 2,7% 2,6% +0,1 pp
ChristenUnie 48 1,9% 1,4% +0,5 pp
Forum voor Democratie 38 1,5% 2,5% −1,0 pp
BBB 30 1,2% 1,9% −0,7 pp
BVNL / Groep Van Haga 13 0,5% 0,5% +0,1 pp
JA21 13 0,5% 0,4% +0,1 pp
BIJ1 10 0,4% 0,9% −0,5 pp
DENK 8 0,3% 4,4% −4,0 pp
50PLUS 6 0,2% 0,4% −0,1 pp
SGP 5 0,2% 0,3% −0,1 pp
Splinter 4 0,2% 0,2% +0,0 pp
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 2 0,1% 0,1% +0,0 pp
LP 1 0,0% 0,1% −0,0 pp
Nederland met een PLAN 0 0,0% 0,1% −0,1 pp
Piratenpartij - De Groenen 0 0,0% 0,1% −0,1 pp
Samen voor Nederland 0 0,0% 0,0% −0,0 pp

Stembureaus in Alteveer/Cranevelt

  • Rode Kruisgebouw Alteveer/Cranevelt · 6815 CD · 1.633 stemmen · GroenLinks-PvdA 31%
  • SBO De Klaproos Alteveer/Cranevelt · 6815 EC · 862 stemmen · GroenLinks-PvdA 31%

Andere wijken in Arnhem

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Arnhem · Alle stembureaus