Hoe stemde Spijkerkwartier in Arnhem in 2022?
Met stembureaus in onder meer: Spijkerbuurt, Hommelstraat
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 zijn bij de 2 stembureaus in Spijkerkwartier 1.577 geldige stemmen uitgebracht (2,6% van alle stemmen in Arnhem). GROENLINKS werd hier de grootste met 21,1%. Vergeleken met heel Arnhem scoorden Partij voor de Dieren (+6,5 pp) en GROENLINKS (+6,0 pp) hier hoger en VVD (−4,9 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS | 333 | 21,1% | 15,1% | +6,0 pp |
| Partij voor de Dieren | 237 | 15,0% | 8,5% | +6,5 pp |
| D66 | 230 | 14,6% | 12,2% | +2,3 pp |
| PvdA | 137 | 8,7% | 7,6% | +1,1 pp |
| Volt | 135 | 8,6% | 5,0% | +3,5 pp |
| Arnhem Centraal | 109 | 6,9% | 10,7% | −3,8 pp |
| VVD | 93 | 5,9% | 10,8% | −4,9 pp |
| SP | 78 | 4,9% | 6,3% | −1,4 pp |
| Forum voor Democratie | 52 | 3,3% | 2,6% | +0,7 pp |
| CDA | 44 | 2,8% | 5,6% | −2,9 pp |
| Arnhemse Ouderen Partij | 35 | 2,2% | 3,9% | −1,7 pp |
| ChristenUnie | 34 | 2,2% | 3,9% | −1,7 pp |
| DENK | 28 | 1,8% | 4,4% | −2,6 pp |
| PVV | 25 | 1,6% | 2,8% | −1,2 pp |
| Nederlandse Volks-Unie | 4 | 0,3% | 0,3% | −0,1 pp |
| JenO - De Partij voor Jong en Oud | 3 | 0,2% | 0,2% | −0,0 pp |
| Blanco en ongeldig | 16 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | ||
Stembureaus in Spijkerkwartier
- Buurtcentrum De Lommerd Spijkerbuurt · 6828 DC · 1.090 stemmen · GROENLINKS 24%
- Bizar-Bazar in voormalige Lutherse kerk Hommelstraat · 6828 AS · 487 stemmen · D66 16%
Andere wijken in Arnhem
- Centrum 5.815 stemmen · GROENLINKS 21%
- Schuytgraaf 4.223 stemmen · VVD 18%
- Rijkerswoerd 4.031 stemmen · Arnhem Centraal 15%
- De Laar 4.000 stemmen · Arnhem Centraal 17%
- Burgemeesterswijk/Hoogkamp 3.977 stemmen · D66 22%
- Elderveld 3.059 stemmen · Arnhem Centraal 17%
- St. Marten/Sonsbeek 2.655 stemmen · GROENLINKS 23%
- Velperweg e.o. 2.638 stemmen · GROENLINKS 19%
- Vredenburg/Kronenburg 2.613 stemmen · Arnhem Centraal 12%
- Klarendal 2.511 stemmen · GROENLINKS 22%
- Presikhaaf-Oost 2.480 stemmen · DENK 16%
- Heijenoord/Lombok 2.410 stemmen · GROENLINKS 22%
- Malburgen-Oost (Zuid) 2.381 stemmen · DENK 16%
- Alteveer/Cranevelt 2.282 stemmen · D66 16%
- Geitenkamp 2.039 stemmen · GROENLINKS 17%
- Arnhemse Broek 1.990 stemmen · GROENLINKS 17%
- Presikhaaf-West 1.913 stemmen · DENK 20%
- Monnikenhuizen 1.512 stemmen · D66 15%
- Malburgen-Oost (Noord) 1.369 stemmen · DENK 11%
- Malburgen-West 1.332 stemmen · GROENLINKS 14%
- Elden 1.082 stemmen · Arnhem Centraal 16%
- Klingelbeek e.o. 961 stemmen · GROENLINKS 19%
- Schaarsbergen 790 stemmen · VVD 25%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.