Stembureau Salvatorkerk (maandag) in Arnhem (2022)
Postcode 6832 AN · Wijk Malburgen-Oost (Zuid)
Hier waren 280 kiezers toegelaten (0,5% van alle toegelaten kiezers in Arnhem) en zijn 277 geldige stemmen uitgebracht. SP werd hier de grootste met 15,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| SP | 44 | 15,9% | 6,3% | +9,5 pp | 1,1% |
| GROENLINKS | 38 | 13,7% | 15,1% | −1,4 pp | 0,4% |
| PvdA | 24 | 8,7% | 7,6% | +1,1 pp | 0,5% |
| ChristenUnie | 23 | 8,3% | 3,9% | +4,4 pp | 1,0% |
| Arnhemse Ouderen Partij | 21 | 7,6% | 3,9% | +3,6 pp | 0,9% |
| CDA | 20 | 7,2% | 5,6% | +1,6 pp | 0,6% |
| VVD | 19 | 6,9% | 10,8% | −3,9 pp | 0,3% |
| Arnhem Centraal | 19 | 6,9% | 10,7% | −3,8 pp | 0,3% |
| PVV | 19 | 6,9% | 2,8% | +4,1 pp | 1,1% |
| DENK | 16 | 5,8% | 4,4% | +1,4 pp | 0,6% |
| Partij voor de Dieren | 15 | 5,4% | 8,5% | −3,1 pp | 0,3% |
| Volt | 10 | 3,6% | 5,0% | −1,4 pp | 0,3% |
| D66 | 9 | 3,2% | 12,2% | −9,0 pp | 0,1% |
| Forum voor Democratie | 0 | 0,0% | 2,6% | −2,6 pp | 0,0% |
| JenO - De Partij voor Jong en Oud | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
| Nederlandse Volks-Unie | 0 | 0,0% | 0,3% | −0,3 pp | 0,0% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Arnhem, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Gerrie Elfrink (SP) · 31 stemmen · 11,2% van alle stemmen hier
- Cathelijne Bouwkamp (GROENLINKS) · 22 stemmen · 7,9% van alle stemmen hier
- Klaartje Koorn (CDA) · 17 stemmen · 6,1% van alle stemmen hier
- Coen Verheij (PVV) · 17 stemmen · 6,1% van alle stemmen hier
- Nathalie Nede (ChristenUnie) · 15 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
- Nico Wiggers (Arnhemse Ouderen Partij) · 15 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
- Sarah Dobbe (SP) · 12 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Steffenie Pape (VVD) · 11 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Leo de Groot (Partij voor de Dieren) · 10 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Giovanni Visser (PvdA) · 9 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Bob Roelofs (Arnhem Centraal) · 9 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Yildirim Usta (DENK) · 7 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Lea Manders (Arnhem Centraal) · 5 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Niels Scholten (Volt) · 5 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Muriël Simonis (GROENLINKS) · 4 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: SP haalde hier +9,5 pp meer dan gemiddeld in Arnhem.
- Qua gewicht is dit het 88e van de 94 stembureaus: 0,5% van alle geldige stemmen in Arnhem en 0,0040% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 219 stemmen in Arnhem komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 251 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 29 |
| Toegelaten kiezers | 280 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 277 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −3 |
| Blanco en ongeldig | 0 (0,0%) |
Er zijn 3 stembiljetten minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,00% van de stembiljetten, tegen 0,60% in Arnhem en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Arnhem
- SIZA (het Dorp) (maandag) 281 stemmen · VVD 18%
- Sportcentrum Valkenhuizen (maandag) 276 stemmen · D66 19%
- Kantine v.v. Arnhemse Boys (maandag) 294 stemmen · VVD 19%
- Bethlehemkerk - C3 Rivers Church (maandag) 243 stemmen · DENK 25%
- Bethlehemkerk - C3 River Church (dinsdag) 301 stemmen · DENK 16%
- Inloophuis Sint Marten (maandag) 240 stemmen · GROENLINKS 22%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.