Stembureau Rozet in Arnhem (2022)
Postcode 6811 EP · Wijk Centrum
Hier waren 899 kiezers toegelaten (1,5% van alle toegelaten kiezers in Arnhem) en zijn 893 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 18,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS | 165 | 18,5% | 15,1% | +3,4 pp | 1,8% |
| D66 | 126 | 14,1% | 12,2% | +1,9 pp | 1,7% |
| Partij voor de Dieren | 120 | 13,4% | 8,5% | +4,9 pp | 2,3% |
| Arnhem Centraal | 118 | 13,2% | 10,7% | +2,5 pp | 1,8% |
| VVD | 72 | 8,1% | 10,8% | −2,7 pp | 1,1% |
| Volt | 69 | 7,7% | 5,0% | +2,7 pp | 2,3% |
| PvdA | 55 | 6,2% | 7,6% | −1,4 pp | 1,2% |
| SP | 53 | 5,9% | 6,3% | −0,4 pp | 1,4% |
| CDA | 31 | 3,5% | 5,6% | −2,2 pp | 0,9% |
| Forum voor Democratie | 26 | 2,9% | 2,6% | +0,3 pp | 1,7% |
| ChristenUnie | 20 | 2,2% | 3,9% | −1,6 pp | 0,9% |
| PVV | 14 | 1,6% | 2,8% | −1,2 pp | 0,8% |
| Arnhemse Ouderen Partij | 13 | 1,5% | 3,9% | −2,5 pp | 0,5% |
| DENK | 5 | 0,6% | 4,4% | −3,8 pp | 0,2% |
| JenO - De Partij voor Jong en Oud | 3 | 0,3% | 0,2% | +0,1 pp | 2,1% |
| Nederlandse Volks-Unie | 3 | 0,3% | 0,3% | +0,0 pp | 1,6% |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Arnhem, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Cathelijne Bouwkamp (GROENLINKS) · 93 stemmen · 10,4% van alle stemmen hier
- Floor Hogenhout (Partij voor de Dieren) · 70 stemmen · 7,8% van alle stemmen hier
- Suzan Kemperman (D66) · 54 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
- Bob Roelofs (Arnhem Centraal) · 50 stemmen · 5,6% van alle stemmen hier
- Mattijs Loor (D66) · 41 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
- Steffenie Pape (VVD) · 38 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Marlies Neutkens (Volt) · 26 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Gerrie Elfrink (SP) · 25 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Giovanni Visser (PvdA) · 24 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Niels Scholten (Volt) · 21 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Leo de Groot (Partij voor de Dieren) · 20 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Sarah Dobbe (SP) · 19 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Lea Manders (Arnhem Centraal) · 19 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Kiki Groot (Arnhem Centraal) · 17 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Klaartje Koorn (CDA) · 16 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Partij voor de Dieren haalde hier +4,9 pp meer dan gemiddeld in Arnhem.
- Qua gewicht is dit het 16e van de 94 stembureaus: 1,5% van alle geldige stemmen in Arnhem en 0,0129% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 68 stemmen in Arnhem komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 824 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 75 |
| Toegelaten kiezers | 899 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 899 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 6 (0,7%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,67% van de stembiljetten, tegen 0,60% in Arnhem en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Arnhem
- Kerkgebouw Apostolisch Genootschap Arnhem 903 stemmen · GROENLINKS 13%
- Plantsoen naast Kerkgebouw Gereformeerde Gemeente 889 stemmen · GROENLINKS 19%
- De Nieuwe Hommel 906 stemmen · GROENLINKS 24%
- Jozef Sartoschool 888 stemmen · GROENLINKS 18%
- Nederlands Watermuseum 913 stemmen · D66 22%
- Nivon-De Wasserij 888 stemmen · GROENLINKS 22%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.