Stembureau Nivon-De Wasserij in Arnhem (2022)
Postcode 6824 AX · Wijk Velperweg e.o.
Hier waren 890 kiezers toegelaten (1,5% van alle toegelaten kiezers in Arnhem) en zijn 888 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 22,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS | 198 | 22,3% | 15,1% | +7,2 pp | 2,2% |
| D66 | 142 | 16,0% | 12,2% | +3,7 pp | 1,9% |
| VVD | 130 | 14,6% | 10,8% | +3,9 pp | 2,0% |
| Volt | 79 | 8,9% | 5,0% | +3,9 pp | 2,6% |
| Arnhem Centraal | 76 | 8,6% | 10,7% | −2,1 pp | 1,2% |
| CDA | 63 | 7,1% | 5,6% | +1,4 pp | 1,8% |
| PvdA | 51 | 5,7% | 7,6% | −1,8 pp | 1,1% |
| Partij voor de Dieren | 49 | 5,5% | 8,5% | −3,0 pp | 1,0% |
| SP | 35 | 3,9% | 6,3% | −2,4 pp | 0,9% |
| ChristenUnie | 30 | 3,4% | 3,9% | −0,5 pp | 1,3% |
| PVV | 13 | 1,5% | 2,8% | −1,3 pp | 0,8% |
| Arnhemse Ouderen Partij | 9 | 1,0% | 3,9% | −2,9 pp | 0,4% |
| Forum voor Democratie | 8 | 0,9% | 2,6% | −1,7 pp | 0,5% |
| DENK | 2 | 0,2% | 4,4% | −4,1 pp | 0,1% |
| Nederlandse Volks-Unie | 2 | 0,2% | 0,3% | −0,1 pp | 1,1% |
| JenO - De Partij voor Jong en Oud | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp | 0,7% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Arnhem, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Cathelijne Bouwkamp (GROENLINKS) · 143 stemmen · 16,1% van alle stemmen hier
- Steffenie Pape (VVD) · 76 stemmen · 8,6% van alle stemmen hier
- Suzan Kemperman (D66) · 56 stemmen · 6,3% van alle stemmen hier
- Mattijs Loor (D66) · 53 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
- Klaartje Koorn (CDA) · 47 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
- Bob Roelofs (Arnhem Centraal) · 46 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- Niels Scholten (Volt) · 35 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Marlies Neutkens (Volt) · 25 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Nathalie Nede (ChristenUnie) · 22 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Giovanni Visser (PvdA) · 20 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Jan van Dellen (VVD) · 19 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Leo de Groot (Partij voor de Dieren) · 18 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Floor Hogenhout (Partij voor de Dieren) · 18 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Marjan van Munster (PvdA) · 17 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Gerrie Elfrink (SP) · 16 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GROENLINKS haalde hier +7,2 pp meer dan gemiddeld in Arnhem.
- Qua gewicht is dit het 19e van de 94 stembureaus: 1,5% van alle geldige stemmen in Arnhem en 0,0129% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 68 stemmen in Arnhem komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 810 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 80 |
| Toegelaten kiezers | 890 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 889 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −1 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,1%) |
Er zijn 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,11% van de stembiljetten, tegen 0,60% in Arnhem en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Arnhem
- Jozef Sartoschool 888 stemmen · GROENLINKS 18%
- Rode Kruisgebouw 874 stemmen · D66 20%
- Plantsoen naast Kerkgebouw Gereformeerde Gemeente 889 stemmen · GROENLINKS 19%
- Plaatsmaken 869 stemmen · GROENLINKS 22%
- Rozet 893 stemmen · GROENLINKS 18%
- Woonzorgcentrum Vreedenhoff (Ingang Velperweg) 862 stemmen · VVD 18%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.