Stembureau MFC De Omnibus in Arnhem (2022)
Postcode 6846 XA · Wijk Schuytgraaf
Hier waren 847 kiezers toegelaten (1,4% van alle toegelaten kiezers in Arnhem) en zijn 842 geldige stemmen uitgebracht. Arnhem Centraal werd hier de grootste met 16,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Arnhem Centraal | 136 | 16,2% | 10,7% | +5,5 pp | 2,1% |
| D66 | 130 | 15,4% | 12,2% | +3,2 pp | 1,8% |
| GROENLINKS | 112 | 13,3% | 15,1% | −1,8 pp | 1,2% |
| VVD | 108 | 12,8% | 10,8% | +2,0 pp | 1,7% |
| CDA | 72 | 8,6% | 5,6% | +2,9 pp | 2,1% |
| Partij voor de Dieren | 53 | 6,3% | 8,5% | −2,2 pp | 1,0% |
| PvdA | 44 | 5,2% | 7,6% | −2,3 pp | 1,0% |
| SP | 34 | 4,0% | 6,3% | −2,3 pp | 0,9% |
| Forum voor Democratie | 34 | 4,0% | 2,6% | +1,5 pp | 2,2% |
| Volt | 25 | 3,0% | 5,0% | −2,1 pp | 0,8% |
| ChristenUnie | 24 | 2,9% | 3,9% | −1,0 pp | 1,0% |
| DENK | 24 | 2,9% | 4,4% | −1,5 pp | 0,9% |
| Arnhemse Ouderen Partij | 21 | 2,5% | 3,9% | −1,5 pp | 0,9% |
| PVV | 20 | 2,4% | 2,8% | −0,4 pp | 1,2% |
| Nederlandse Volks-Unie | 5 | 0,6% | 0,3% | +0,3 pp | 2,6% |
| JenO - De Partij voor Jong en Oud | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
| Blanco | 5 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Arnhem, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Cathelijne Bouwkamp (GROENLINKS) · 71 stemmen · 8,4% van alle stemmen hier
- Steffenie Pape (VVD) · 66 stemmen · 7,8% van alle stemmen hier
- Bob Roelofs (Arnhem Centraal) · 65 stemmen · 7,7% van alle stemmen hier
- Suzan Kemperman (D66) · 64 stemmen · 7,6% van alle stemmen hier
- Klaartje Koorn (CDA) · 53 stemmen · 6,3% van alle stemmen hier
- Mattijs Loor (D66) · 32 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Lea Manders (Arnhem Centraal) · 28 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Floor Hogenhout (Partij voor de Dieren) · 23 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Giovanni Visser (PvdA) · 21 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Gerrie Elfrink (SP) · 20 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Leo de Groot (Partij voor de Dieren) · 19 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Nathalie Nede (ChristenUnie) · 18 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- G.A.A. Luurssen (Forum voor Democratie) · 18 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Coen Verheij (PVV) · 14 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Niels Scholten (Volt) · 13 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Arnhem Centraal haalde hier +5,5 pp meer dan gemiddeld in Arnhem.
- Qua gewicht is dit het 26e van de 94 stembureaus: 1,4% van alle geldige stemmen in Arnhem en 0,0122% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 72 stemmen in Arnhem komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 739 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 108 |
| Toegelaten kiezers | 847 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 848 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +1 |
| Blanco en ongeldig | 6 (0,7%) |
Er zijn 1 stembiljet meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,71% van de stembiljetten, tegen 0,60% in Arnhem en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Arnhem
- Boerderijcafé De Hooijmaat 843 stemmen · VVD 16%
- Rijn IJssel (Vaksch Wageningen) 841 stemmen · GROENLINKS 22%
- Plantsoen naast gymzaal Bauer 844 stemmen · D66 23%
- MFC Klarendal 829 stemmen · GROENLINKS 22%
- MFC Presikhaven 860 stemmen · DENK 38%
- Station, ontvangsthal Arnhem CS 823 stemmen · GROENLINKS 27%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.