Stembureau Woon- en Zorgcentrum De Riekerhof in Amsterdam (2018)
Hier waren 612 kiezers toegelaten (0,2% van alle toegelaten kiezers in Amsterdam) en zijn 601 geldige stemmen uitgebracht. DENK werd hier de grootste met 19,6% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| DENK | 118 | 19,6% | 6,7% | +13,0 pp | 0,5% |
| GROENLINKS | 109 | 18,1% | 20,4% | −2,3 pp | 0,2% |
| D66 | 105 | 17,5% | 16,1% | +1,4 pp | 0,2% |
| VVD | 75 | 12,5% | 11,4% | +1,0 pp | 0,2% |
| PvdA | 47 | 7,8% | 10,7% | −2,9 pp | 0,1% |
| SP | 34 | 5,7% | 7,5% | −1,9 pp | 0,1% |
| Partij voor de Dieren | 27 | 4,5% | 7,1% | −2,6 pp | 0,1% |
| Forum voor Democratie | 26 | 4,3% | 5,8% | −1,4 pp | 0,1% |
| CDA | 22 | 3,7% | 3,5% | +0,2 pp | 0,2% |
| Partij van de Ouderen (P.v.d.O.) | 13 | 2,2% | 2,2% | −0,1 pp | 0,2% |
| ChristenUnie | 9 | 1,5% | 2,0% | −0,5 pp | 0,1% |
| Amsterdam BIJ1 | 6 | 1,0% | 1,9% | −0,9 pp | 0,1% |
| SAMEN | 2 | 0,3% | 0,3% | −0,0 pp | 0,2% |
| Blije Burgers | 2 | 0,3% | 0,1% | +0,2 pp | 0,6% |
| QUEER | 2 | 0,3% | 0,1% | +0,3 pp | 0,9% |
| 50PLUS | 2 | 0,3% | 1,2% | −0,9 pp | 0,0% |
| Platform Amsterdam | 1 | 0,2% | 0,4% | −0,2 pp | 0,1% |
| destemvandestraat | 1 | 0,2% | 0,3% | −0,1 pp | 0,1% |
| Piratenpartij Amsterdam | 0 | 0,0% | 1,3% | −1,3 pp | 0,0% |
| SGP | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
| U-Buntu Connected Front UCF | 0 | 0,0% | 0,3% | −0,3 pp | 0,0% |
| BIpartij | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
| blanco | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Partij voor Iedereen | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Anti-Scooter Partij | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
| Carryonthemove | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| De Republikeinse Politieke Partij | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% | |
| Blanco | 5 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 6 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Reinier van Dantzig (D66) · 49 stemmen · 8,2% van alle stemmen hier
- Eric van der Burg (VVD) · 41 stemmen · 6,8% van alle stemmen hier
- Femke Roosma (GROENLINKS) · 38 stemmen · 6,3% van alle stemmen hier
- Rutger Groot Wassink (GROENLINKS) · 37 stemmen · 6,2% van alle stemmen hier
- Ayşegül Kiliç (DENK) · 33 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
- Marjolein Moorman (PvdA) · 29 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
- Mourad Taimounti (DENK) · 29 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
- Numan Yilmaz (DENK) · 26 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Laurens Ivens (SP) · 21 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Annabel Nanninga (Forum voor Democratie) · 20 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Mascha ten Bruggencate (D66) · 19 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Diederik Boomsma (CDA) · 17 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Marianne Poot (VVD) · 15 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Johnas van Lammeren (Partij voor de Dieren) · 14 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Wil van Soest (Partij van de Ouderen (P.v.d.O.)) · 12 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: DENK haalde hier +13,0 pp meer dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 291e van de 559 stembureaus: 0,2% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0089% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 578 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 584 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 28 |
| Toegelaten kiezers | 612 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 612 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 11 (1,8%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,80% van de stembiljetten, tegen 1,28% in Amsterdam en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Amsterdam
- Voormalige Stadstimmertuin 601 stemmen · GROENLINKS 23%
- Van Hogendorphal 600 stemmen · GROENLINKS 31%
- Nieuw Vredenburgh 601 stemmen · GROENLINKS 24%
- Centraal Station - Restaurant 1e klas Heineken Bar 599 stemmen · GROENLINKS 31%
- Posthoornkerk 602 stemmen · GROENLINKS 26%
- Scouting Oost 1 599 stemmen · GROENLINKS 24%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.