Stembureau Stembureau Wijkgebouw Schellingwoude in Amsterdam (2022)
Postcode 1023 NX · Wijk Waterland
Hier waren 429 kiezers toegelaten (0,1% van alle toegelaten kiezers in Amsterdam) en zijn 428 geldige stemmen uitgebracht. PvdA werd hier de grootste met 20,1% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PvdA | 86 | 20,1% | 17,6% | +2,5 pp | 0,2% |
| Partij voor de Dieren | 62 | 14,5% | 6,8% | +7,7 pp | 0,3% |
| GROENLINKS | 55 | 12,9% | 14,8% | −2,0 pp | 0,1% |
| D66 | 47 | 11,0% | 13,8% | −2,8 pp | 0,1% |
| VVD | 45 | 10,5% | 10,5% | −0,0 pp | 0,1% |
| JA21 | 28 | 6,5% | 4,2% | +2,3 pp | 0,2% |
| Volt | 23 | 5,4% | 4,3% | +1,1 pp | 0,2% |
| SP | 20 | 4,7% | 4,3% | +0,4 pp | 0,1% |
| Forum voor Democratie | 12 | 2,8% | 2,1% | +0,7 pp | 0,2% |
| De Groenen Basis Piraten | 11 | 2,6% | 1,4% | +1,1 pp | 0,2% |
| Amsterdam BIJ1 | 10 | 2,3% | 7,0% | −4,6 pp | 0,0% |
| Partij van de Ouderen (P.v.d.O.) | 8 | 1,9% | 1,7% | +0,2 pp | 0,1% |
| CDA | 6 | 1,4% | 2,5% | −1,1 pp | 0,1% |
| St3m | 6 | 1,4% | 0,5% | +0,9 pp | 0,4% |
| Democratisch Socialisten Amsterdam | 4 | 0,9% | 0,5% | +0,5 pp | 0,3% |
| ChristenUnie | 3 | 0,7% | 1,5% | −0,8 pp | 0,1% |
| DENK | 1 | 0,2% | 4,0% | −3,8 pp | 0,0% |
| Hart voor Vrijheid Amsterdam | 1 | 0,2% | 0,7% | −0,5 pp | 0,0% |
| GO | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| De Republikeinse Politieke Partij | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| 50PLUS | 0 | 0,0% | 0,6% | −0,6 pp | 0,0% |
| SGP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% | |
| DFP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| BVNL | 0 | 0,0% | 0,5% | −0,5 pp | 0,0% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,3% | −0,3 pp | 0,0% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Marjolein Moorman (PvdA) · 70 stemmen · 16,4% van alle stemmen hier
- Claire Martens (VVD) · 31 stemmen · 7,2% van alle stemmen hier
- Annabel Nanninga (JA21) · 23 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
- Johnas van Lammeren (Partij voor de Dieren) · 20 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Imane Nadif (GROENLINKS) · 19 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Anke Bakker (Partij voor de Dieren) · 18 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Danielle de Jager (D66) · 17 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Reinier van Dantzig (D66) · 16 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Remine Alberts-Oosterbaan (SP) · 16 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Juliet Broersen (Volt) · 16 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Rutger Groot Wassink (GROENLINKS) · 10 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- T.H.P. Baudet (Forum voor Democratie) · 8 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Yasmine Bentoumya (GROENLINKS) · 7 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Jennifer Bloemberg - Issa (Partij voor de Dieren) · 7 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Wilhelmina van Soest (Partij van de Ouderen (P.v.d.O.)) · 7 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Partij voor de Dieren haalde hier +7,7 pp meer dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 357e van de 589 stembureaus: 0,1% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0062% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 759 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 383 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 46 |
| Toegelaten kiezers | 429 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 429 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,2%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,23% van de stembiljetten, tegen 0,89% in Amsterdam en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Amsterdam
- Stembureau Sportzaal J.F. van Hengelstraat 428 stemmen · PvdA 24%
- Stembureau Sportzaal Jan de Louter 427 stemmen · DENK 24%
- Stembureau Hotel NH Amsterdam Noord 428 stemmen · GROENLINKS 18%
- Stembureau Lola Luid 425 stemmen · GROENLINKS 18%
- Stembureau 't Landhuis 428 stemmen · GROENLINKS 19%
- Stembureau Corendon City Hotel Amsterdam 424 stemmen · Amsterdam BIJ1 18%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.