Stembureau Stembureau Tijl Uilenspiegelschool in Amsterdam (2022)
Postcode 1055 CK · Wijk Erasmuspark
Hier waren 407 kiezers toegelaten (0,1% van alle toegelaten kiezers in Amsterdam) en zijn 405 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 18,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS | 73 | 18,0% | 14,8% | +3,2 pp | 0,2% |
| PvdA | 72 | 17,8% | 17,6% | +0,2 pp | 0,1% |
| D66 | 47 | 11,6% | 13,8% | −2,2 pp | 0,1% |
| DENK | 41 | 10,1% | 4,0% | +6,1 pp | 0,3% |
| Volt | 30 | 7,4% | 4,3% | +3,1 pp | 0,2% |
| Partij voor de Dieren | 28 | 6,9% | 6,8% | +0,1 pp | 0,1% |
| Amsterdam BIJ1 | 24 | 5,9% | 7,0% | −1,0 pp | 0,1% |
| VVD | 23 | 5,7% | 10,5% | −4,8 pp | 0,1% |
| SP | 12 | 3,0% | 4,3% | −1,4 pp | 0,1% |
| JA21 | 11 | 2,7% | 4,2% | −1,5 pp | 0,1% |
| CDA | 10 | 2,5% | 2,5% | −0,1 pp | 0,1% |
| Partij van de Ouderen (P.v.d.O.) | 9 | 2,2% | 1,7% | +0,6 pp | 0,2% |
| Forum voor Democratie | 7 | 1,7% | 2,1% | −0,3 pp | 0,1% |
| De Groenen Basis Piraten | 6 | 1,5% | 1,4% | +0,0 pp | 0,1% |
| Hart voor Vrijheid Amsterdam | 4 | 1,0% | 0,7% | +0,2 pp | 0,2% |
| GO | 3 | 0,7% | 0,1% | +0,7 pp | 1,4% |
| BVNL | 2 | 0,5% | 0,5% | −0,0 pp | 0,1% |
| ChristenUnie | 1 | 0,2% | 1,5% | −1,2 pp | 0,0% |
| 50PLUS | 1 | 0,2% | 0,6% | −0,4 pp | 0,1% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 1 | 0,2% | 0,3% | −0,0 pp | 0,1% |
| De Republikeinse Politieke Partij | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| St3m | 0 | 0,0% | 0,5% | −0,5 pp | 0,0% |
| SGP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% | |
| DFP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Democratisch Socialisten Amsterdam | 0 | 0,0% | 0,5% | −0,5 pp | 0,0% |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Marjolein Moorman (PvdA) · 50 stemmen · 12,3% van alle stemmen hier
- Imane Nadif (GROENLINKS) · 22 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
- Süleyman Koyuncu (DENK) · 22 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
- Juliet Broersen (Volt) · 20 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- Danielle de Jager (D66) · 17 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Rutger Groot Wassink (GROENLINKS) · 16 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Claire Martens (VVD) · 14 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Yasmine Bentoumya (GROENLINKS) · 10 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Johnas van Lammeren (Partij voor de Dieren) · 10 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Tunahan Kuzu (DENK) · 10 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Annabel Nanninga (JA21) · 10 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Reinier van Dantzig (D66) · 9 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Wilhelmina van Soest (Partij van de Ouderen (P.v.d.O.)) · 9 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Remine Alberts-Oosterbaan (SP) · 8 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Anke Bakker (Partij voor de Dieren) · 8 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: DENK haalde hier +6,1 pp meer dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 375e van de 589 stembureaus: 0,1% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0059% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 802 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 360 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 47 |
| Toegelaten kiezers | 407 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 407 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,5%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,49% van de stembiljetten, tegen 0,89% in Amsterdam en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Amsterdam
- Stembureau Gymzaal Metis Montessori Lyceum 405 stemmen · PvdA 22%
- Stembureau Centrum voor Ouderen De Boeg 404 stemmen · GROENLINKS 18%
- Stembureau Basisschool de Rivieren, locatie Von Liebigweg 405 stemmen · PvdA 19%
- Stembureau Sporthal Wethouder Verheij 404 stemmen · PvdA 22%
- Stembureau De Kazerne 406 stemmen · PvdA 23%
- Stembureau Amstel Boathouse 402 stemmen · D66 24%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.