Stembureau Stembureau Studio Sarphaat in Amsterdam (2022)
Postcode 1073 ED · Wijk Nieuwe Pijp
Hier waren 907 kiezers toegelaten (0,3% van alle toegelaten kiezers in Amsterdam) en zijn 898 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 17,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS | 155 | 17,3% | 14,8% | +2,5 pp | 0,3% |
| D66 | 153 | 17,0% | 13,8% | +3,3 pp | 0,3% |
| PvdA | 151 | 16,8% | 17,6% | −0,8 pp | 0,3% |
| VVD | 100 | 11,1% | 10,5% | +0,6 pp | 0,3% |
| Partij voor de Dieren | 70 | 7,8% | 6,8% | +1,0 pp | 0,3% |
| Amsterdam BIJ1 | 59 | 6,6% | 7,0% | −0,4 pp | 0,3% |
| Volt | 49 | 5,5% | 4,3% | +1,1 pp | 0,3% |
| SP | 42 | 4,7% | 4,3% | +0,4 pp | 0,3% |
| JA21 | 36 | 4,0% | 4,2% | −0,2 pp | 0,3% |
| De Groenen Basis Piraten | 20 | 2,2% | 1,4% | +0,8 pp | 0,4% |
| CDA | 18 | 2,0% | 2,5% | −0,5 pp | 0,2% |
| Forum voor Democratie | 10 | 1,1% | 2,1% | −0,9 pp | 0,1% |
| ChristenUnie | 8 | 0,9% | 1,5% | −0,6 pp | 0,2% |
| BVNL | 7 | 0,8% | 0,5% | +0,2 pp | 0,4% |
| Hart voor Vrijheid Amsterdam | 6 | 0,7% | 0,7% | −0,1 pp | 0,3% |
| 50PLUS | 5 | 0,6% | 0,6% | −0,1 pp | 0,3% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 4 | 0,4% | 0,3% | +0,2 pp | 0,5% |
| GO | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,2 pp | 0,9% |
| DENK | 1 | 0,1% | 4,0% | −3,9 pp | 0,0% |
| Partij van de Ouderen (P.v.d.O.) | 1 | 0,1% | 1,7% | −1,5 pp | 0,0% |
| Democratisch Socialisten Amsterdam | 1 | 0,1% | 0,5% | −0,3 pp | 0,1% |
| De Republikeinse Politieke Partij | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| St3m | 0 | 0,0% | 0,5% | −0,5 pp | 0,0% |
| SGP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% | |
| DFP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Blanco | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 5 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Marjolein Moorman (PvdA) · 114 stemmen · 12,7% van alle stemmen hier
- Claire Martens (VVD) · 74 stemmen · 8,2% van alle stemmen hier
- Imane Nadif (GROENLINKS) · 42 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Reinier van Dantzig (D66) · 41 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
- Rutger Groot Wassink (GROENLINKS) · 39 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Danielle de Jager (D66) · 33 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Annabel Nanninga (JA21) · 32 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Remine Alberts-Oosterbaan (SP) · 29 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Johnas van Lammeren (Partij voor de Dieren) · 26 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Juliet Broersen (Volt) · 25 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Yassmine El Ksaihi (D66) · 17 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Jazie Veldhuyzen (Amsterdam BIJ1) · 17 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Yasmine Bentoumya (GROENLINKS) · 16 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Nilab Ahmadi (Amsterdam BIJ1) · 15 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Anke Bakker (Partij voor de Dieren) · 12 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: DENK haalde hier −3,9 pp minder dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 77e van de 589 stembureaus: 0,3% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0130% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 362 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 829 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 78 |
| Toegelaten kiezers | 907 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 907 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 9 (1,0%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,99% van de stembiljetten, tegen 0,89% in Amsterdam en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Amsterdam
- Stembureau Gymzaal De Krijtmolen 899 stemmen · PvdA 15%
- Stembureau De Spaarndammerhout 890 stemmen · D66 24%
- Stembureau Bellamy Museum 901 stemmen · GROENLINKS 20%
- Stembureau Kerk de Bron 888 stemmen · PvdA 20%
- Stembureau Gymzaal Geerdinkhof 912 stemmen · PvdA 26%
- Stembureau Rosa Boekdrukkerschool 887 stemmen · GROENLINKS 18%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.