Stembureau Stichting Argan in Amsterdam
Postcode 1062 BM · Wijk Overtoomse Veld
Hier waren 518 kiezers toegelaten (0,1% van alle toegelaten kiezers in Amsterdam) en zijn 510 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 17,8% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS | 91 | 17,8% | 17,9% | −0,1 pp | 0,1% |
| DENK | 91 | 17,8% | 4,8% | +13,1 pp | 0,6% |
| D66 | 79 | 15,5% | 16,1% | −0,6 pp | 0,1% |
| PvdA | 66 | 12,9% | 14,1% | −1,1 pp | 0,1% |
| BIJ1 | 33 | 6,5% | 3,8% | +2,7 pp | 0,3% |
| Partij voor de Dieren | 25 | 4,9% | 5,9% | −1,0 pp | 0,1% |
| VVD | 23 | 4,5% | 10,9% | −6,4 pp | 0,1% |
| Volt | 20 | 3,9% | 5,1% | −1,2 pp | 0,1% |
| JA21 | 19 | 3,7% | 4,9% | −1,2 pp | 0,1% |
| Forum voor Democratie | 13 | 2,5% | 3,0% | −0,5 pp | 0,1% |
| SP | 10 | 2,0% | 3,0% | −1,0 pp | 0,1% |
| CDA | 9 | 1,8% | 3,2% | −1,4 pp | 0,1% |
| ChristenUnie | 9 | 1,8% | 1,3% | +0,5 pp | 0,2% |
| De Vonk | 7 | 1,4% | 1,6% | −0,2 pp | 0,1% |
| De Stem Van Amsterdam | 5 | 1,0% | 1,2% | −0,2 pp | 0,1% |
| Namens Amsterdammers. | 3 | 0,6% | 0,3% | +0,3 pp | 0,3% |
| Piratenpartij | 3 | 0,6% | 0,4% | +0,2 pp | 0,2% |
| Hart voor Amsterdam/Partij van de Ouderen | 2 | 0,4% | 0,6% | −0,2 pp | 0,1% |
| Partij voor Morgen | 1 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 0,2% |
| NL PLAN | 1 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 0,4% |
| BBB | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
| 1W1T | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| PvBL | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Het Elan | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Amsterdamse Alternatieve Alliantie | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Partij voor Ontwikkeling | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| ELLECT | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Anti-racistische Moslimpartij | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| LCA | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| 50PLUS | 0 | 0,0% | 0,7% | −0,7 pp | 0,0% |
| De Republikeinse Politieke Partij | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| De Nieuwe Politiek | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Partij voor de Rechtsstaat | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Blanco | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 5 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Melanie van der Horst (D66) · 34 stemmen · 6,7% van alle stemmen hier
- Zita Pels (GROENLINKS) · 28 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
- Sofyan Mbarki (PvdA) · 26 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
- Sheher Khan (DENK) · 24 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Süleyman Koyuncu (DENK) · 22 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Saskia Meiland (BIJ1) · 15 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Daan Wijnants (VVD) · 14 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Anke Bakker (Partij voor de Dieren) · 13 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Juliet Broersen (Volt) · 12 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Sytze Rijpkema (JA21) · 11 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Esraa Aboelkasem (DENK) · 11 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Yasmine Bentoumya (GROENLINKS) · 10 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Johan Dessing (Forum voor Democratie) · 10 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Milka Yemane (GROENLINKS) · 8 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Lian Heinhuis (PvdA) · 7 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: DENK haalde hier +13,1 pp meer dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 349e van de 459 stembureaus: 0,1% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0067% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 675 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 447 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 71 |
| Toegelaten kiezers | 518 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 518 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 8 (1,5%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,54% van de stembiljetten, tegen 0,85% in Amsterdam en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Amsterdam
- Gymzaal Huntum 511 stemmen · PvdA 23%
- Arcam Architectuurcentrum 502 stemmen · GROENLINKS 26%
- Buurtkamer Bellamy 512 stemmen · GROENLINKS 28%
- Dynamo Kraaipan 502 stemmen · GROENLINKS 27%
- Flevopoort 515 stemmen · GROENLINKS 21%
- Kindcentrum Mgr. Bekkers 502 stemmen · DENK 36%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.