Stembureau Gymzaal Huntum in Amsterdam
Postcode 1102 JA · Wijk H-buurt
Hier waren 526 kiezers toegelaten (0,2% van alle toegelaten kiezers in Amsterdam) en zijn 511 geldige stemmen uitgebracht. PvdA werd hier de grootste met 22,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PvdA | 115 | 22,5% | 14,1% | +8,4 pp | 0,2% |
| ChristenUnie | 86 | 16,8% | 1,3% | +15,5 pp | 1,9% |
| GROENLINKS | 50 | 9,8% | 17,9% | −8,1 pp | 0,1% |
| BIJ1 | 43 | 8,4% | 3,8% | +4,7 pp | 0,3% |
| DENK | 34 | 6,7% | 4,8% | +1,9 pp | 0,2% |
| D66 | 31 | 6,1% | 16,1% | −10,0 pp | 0,1% |
| VVD | 21 | 4,1% | 10,9% | −6,8 pp | 0,1% |
| Partij voor de Dieren | 19 | 3,7% | 5,9% | −2,2 pp | 0,1% |
| SP | 17 | 3,3% | 3,0% | +0,3 pp | 0,2% |
| JA21 | 16 | 3,1% | 4,9% | −1,8 pp | 0,1% |
| Volt | 15 | 2,9% | 5,1% | −2,1 pp | 0,1% |
| Forum voor Democratie | 11 | 2,2% | 3,0% | −0,9 pp | 0,1% |
| De Vonk | 10 | 2,0% | 1,6% | +0,3 pp | 0,2% |
| CDA | 9 | 1,8% | 3,2% | −1,4 pp | 0,1% |
| 50PLUS | 6 | 1,2% | 0,7% | +0,5 pp | 0,3% |
| ELLECT | 5 | 1,0% | 0,1% | +0,9 pp | 2,3% |
| De Stem Van Amsterdam | 4 | 0,8% | 1,2% | −0,4 pp | 0,1% |
| Hart voor Amsterdam/Partij van de Ouderen | 3 | 0,6% | 0,6% | −0,0 pp | 0,1% |
| Piratenpartij | 3 | 0,6% | 0,4% | +0,2 pp | 0,2% |
| BBB | 2 | 0,4% | 0,2% | +0,2 pp | 0,3% |
| Het Elan | 2 | 0,4% | 0,1% | +0,3 pp | 0,6% |
| Partij voor Morgen | 2 | 0,4% | 0,1% | +0,3 pp | 0,5% |
| Partij voor Ontwikkeling | 2 | 0,4% | 0,0% | +0,3 pp | 1,2% |
| PvBL | 1 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 0,5% |
| Namens Amsterdammers. | 1 | 0,2% | 0,3% | −0,1 pp | 0,1% |
| LP | 1 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 0,3% |
| De Republikeinse Politieke Partij | 1 | 0,2% | 0,0% | +0,2 pp | 0,8% |
| Partij voor de Rechtsstaat | 1 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 0,5% |
| 1W1T | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Amsterdamse Alternatieve Alliantie | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Anti-racistische Moslimpartij | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| NL PLAN | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| LCA | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| De Nieuwe Politiek | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Blanco | 5 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 8 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Amsterdam, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Sofyan Mbarki (PvdA) · 30 stemmen · 5,9% van alle stemmen hier
- Tim Kuijsten (ChristenUnie) · 30 stemmen · 5,9% van alle stemmen hier
- Melanie van der Horst (D66) · 24 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Sitsofe Quarshie (ChristenUnie) · 24 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Zita Pels (GROENLINKS) · 23 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Anna Bomhof (PvdA) · 16 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Saskia Meiland (BIJ1) · 16 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Don Ceder (ChristenUnie) · 15 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Haweya Abdillahi (PvdA) · 13 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Sebastiaan Timmermans (PvdA) · 12 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Sheher Khan (DENK) · 11 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Juliet Broersen (Volt) · 10 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Sytze Rijpkema (JA21) · 10 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Tanja Jadnanansing (PvdA) · 9 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Daan Wijnants (VVD) · 9 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier −10,0 pp minder dan gemiddeld in Amsterdam.
- Qua gewicht is dit het 348e van de 459 stembureaus: 0,1% van alle geldige stemmen in Amsterdam en 0,0067% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 674 stemmen in Amsterdam komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 478 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 48 |
| Toegelaten kiezers | 526 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 524 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −2 |
| Blanco en ongeldig | 13 (2,5%) |
Er zijn 2 stembiljetten minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 2,48% van de stembiljetten, tegen 0,85% in Amsterdam en 0,58% in heel Nederland. Dat is opvallend veel.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Amsterdam
- Buurtkamer Bellamy 512 stemmen · GROENLINKS 28%
- Stichting Argan 510 stemmen · GROENLINKS 18%
- Flevopoort 515 stemmen · GROENLINKS 21%
- Arcam Architectuurcentrum 502 stemmen · GROENLINKS 26%
- Dalton Basisschool Neptunus 515 stemmen · GROENLINKS 18%
- Dynamo Kraaipan 502 stemmen · GROENLINKS 27%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.